Нардеп Семенуха заявив, що Вірменія на асамблеї чорноморського співробітництва діяла "за вказівкою Москви"
Народний депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха вважає, що делегація Вірменії на генасамблеї Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва покинула зал засідань в інтересах Кремля.
29 листопада на засіданні 50-ї генеральної асамблеї Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) у Києві делегація Вірменії під впливом Москви висловилася проти згадки в декларації ПАЧЕС необхідності сприяти відновленню суверенітетів держав у регіоні. Про це заявив народний депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха в коментарі "Інтерфакс-Україна".
Нардеп зазначив, що в попередній редакції декларація мала винятково економічний характер і країни-учасниці зобов'язалися сприяти економічному розвитку, інноваціям і співробітництву. Однак говорячи про економічний розвиток країн ПАЧЕС, "не можна ігнорувати ситуацію з безпекою в регіоні".
У зв'язку з цим українська делегація підготувала правку до декларації, згідно з якою країни ПАЧЕС мають сприяти відновленню державного суверенітету та територіальної цілісності.
"Вірменська делегація на знак протесту, що з ними не погодили – я думаю, що за вказівкою Москви, не вважаю, що ця країна має суб'єктність у таких питаннях – вийшла із сесійної зали. Нібито через незгоду, що з ними не так прокомунікували", – пояснив він.
Нардеп зазначив, що за його даними, Вірменія не збиралася голосувати "за жодний варіант правки".
"Їхнє завдання було – торпедувати ситуацію та прийняти текст декларації з абсолютно економічним змістом, ігноруючи проблеми безпеки, про які сьогодні говорять Азербайджан, Грузія, Україна, Молдова", – підкреслив Семенуха.
Він запевнив, що українська делегація підготувала лояльне формулювання правки, щоб мати схвалення делегацій.
50-та генасамблея ПАЧЕС проходить у Верховній Раді України з 28-го до 30 листопада. Сьогодні відбулося перше засідання, під час якого учасники ухвалили декларацію з нагоди 25-ї річниці асамблеї, повідомляють на сайті українського парламенту.
Генеральним секретарем ПАЧЕС є колишній азербайджанський депутат Асаф Гаджиєв, головою української делегації – нардеп від "Народного фронту" Людмила Денісова.
До ПАЧЕС входять представники парламентів 12 країн: Албанії, Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Румунії, Росії, Сербії, Туреччини та України. Статус спостерігачів у ПАЧЕС мають Народні збори Єгипту, Кнесет Держави Ізраїль, Народні збори Словаччини, Бундестаг Німеччини, парламенти Франції та Білорусі.
Делегація РФ на засіданні генасамблеї ПАЧЕС у Києві відсутня.