Нардеп Семенуха заявив, що Вірменія на асамблеї чорноморського співробітництва діяла "за вказівкою Москви"

Роман Семенуха: Вірменська делегація на знак протесту вийшла із сесійної зали
Фото: Inna Pashchenko / Facebook

Народний депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха вважає, що делегація Вірменії на генасамблеї Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва покинула зал засідань в інтересах Кремля.

29 листопада на засіданні 50-ї генеральної асамблеї Парламентської асамблеї чорноморського економічного співробітництва (ПАЧЕС) у Києві делегація Вірменії під впливом Москви висловилася проти згадки в декларації ПАЧЕС необхідності сприяти відновленню суверенітетів держав у регіоні. Про це заявив народний депутат від "Самопомочі" Роман Семенуха в коментарі "Інтерфакс-Україна".

Нардеп зазначив, що в попередній редакції декларація мала винятково економічний характер і країни-учасниці зобов'язалися сприяти економічному розвитку, інноваціям і співробітництву. Однак говорячи про економічний розвиток країн ПАЧЕС, "не можна ігнорувати ситуацію з безпекою в регіоні".

У зв'язку з цим українська делегація підготувала правку до декларації, згідно з якою країни ПАЧЕС мають сприяти відновленню державного суверенітету та територіальної цілісності.

"Вірменська делегація на знак протесту, що з ними не погодили – я думаю, що за вказівкою Москви, не вважаю, що ця країна має суб'єктність у таких питаннях – вийшла із сесійної зали. Нібито через незгоду, що з ними не так прокомунікували", – пояснив він.

Нардеп зазначив, що за його даними, Вірменія не збиралася голосувати "за жодний варіант правки".

"Їхнє завдання було – торпедувати ситуацію та прийняти текст декларації з абсолютно економічним змістом, ігноруючи проблеми безпеки, про які сьогодні говорять Азербайджан, Грузія, Україна, Молдова", – підкреслив Семенуха.

Він запевнив, що українська делегація підготувала лояльне формулювання правки, щоб мати схвалення делегацій. 

50-та генасамблея ПАЧЕС проходить у Верховній Раді України з 28-го до 30 листопада. Сьогодні відбулося перше засідання, під час якого учасники ухвалили декларацію з нагоди 25-ї річниці асамблеї, повідомляють на сайті українського парламенту.

Генеральним секретарем ПАЧЕС є колишній азербайджанський депутат Асаф Гаджиєв, головою української делегації – нардеп від "Народного фронту" Людмила Денісова.

До ПАЧЕС входять представники парламентів 12 країн: Албанії, Азербайджану, Болгарії, Вірменії, Греції, Грузії, Молдови, Румунії, Росії, Сербії, Туреччини та України. Статус спостерігачів у ПАЧЕС мають Народні збори Єгипту, Кнесет Держави Ізраїль, Народні збори Словаччини, Бундестаг Німеччини, парламенти Франції та Білорусі.

Делегація РФ на засіданні генасамблеї ПАЧЕС у Києві відсутня.