Нардепка Скороход заблокувала передання на підпис президентові законопроєкту про скорочення "зелених" тарифів

У грудні минулого року Скороход виключили із фракції "Слуга народу"
Фото: Anya Skorohod / Facebook

Членкиня депутатської групи "За майбутнє", нардепка Анна Скороход зареєструвала проєкт постанови про скасування голосування за законопроєкт про "зелені" тарифи.

Народна депутатка, членкиня депутатської групи "За майбутнє" Анна Скороход, яку у грудні минулого року виключили із фракції "Слуга народу", зареєструвала проєкт постанови №3658-П про скасування голосування за законопроєкт №3658 про скорочення "зелених" тарифів.

Так вона заблокувала передання закону на підпис президенту України Володимирові Зеленському.

Згідно з регламентом, законопроєкт не можуть передати на підпис президенту до розгляду в парламенті постанови.

Депутатську групу "За майбутнє" у ЗМІ пов'язують із бізнесменом Ігорем Коломойським.

21 липня Рада ухвалила у другому читанні законопроєкт №3658, який передбачає скорочення "зелених" тарифів на електроенергію з поновних джерел.

17 липня й у день голосування інвестори в "зелену" енергетику та працівники галузі вийшли на мітинг під Верховну Раду й Офіс президента України у зв'язку з ризиком зриву голосування за урядовий законопроєкт №3658. Проєкт закону передбачає зниження "зеленого" тарифу на основі меморандуму між урядом України та міжнародними інвесторами за посередництва Європейського енергоспівтовариства.

За словами прем'єр-міністра Дениса Шмигаля, законодавче впровадження положень меморандуму дасть змогу Україні заощадити приблизно €2 млрд до 2030 року. Також він зазначив, що пропонований для ухвалення в парламенті законопроєкт має повністю ґрунтуватися на положеннях, прописаних у меморандумі.

Секретаріат Енергетичного співтовариства позитивно оцінив підписання меморандуму між урядом та інвесторами в "зелену" енергетику й підготовку законопроєкту №3658. У заяві йшлося, що для розв'язання проблем "зеленої" енергетики і збереження інвестиційного клімату України законопроєкт має бути ухвалено у парламенті до канікул, які починаються в середині липня.

3 липня Рада проголосувала за цей законопроєкт у першому читанні. Голосування за другим читанням перенесли із 17-го на 21 липня. До другого читання до законопроєкту нардепи внесли більш ніж тисячу оправок, які планують розглянути на засіданні комітету з ПЕК 20 липня.

Ексголова НКРЕКП Дмитро Вовк у своєму Facebook опублікував посилання на новину про те, що нібито нардеп від "Слуги народу" Андрій Герус обговорював із нардепом від групи "За майбутнє" Ігорем Палицею, якого ЗМІ пов'язують із бізнесменом Ігорем Коломойським, поправку до законопроєкту про зниження тарифу на 40–50%.

Інвестори заявляли, що ухвалення рішень, не погоджених у меморандумі, змусить їх звертатися в міжнародні арбітражі. За підрахунками Центру Разумкова, загальна сума збитків для України в арбітражах може сягати 250 млрд грн.

На початку липня конгресмени США закликали президента України Володимира Зеленського досягти результату в переговорах з інвесторами в "зелену" енергетику й допомогти закріпити вже наявні домовленості законодавчо, пише "Укрінформ".