Нардеп Вінник: До виборів на 100% не готові ні БПП, ні "Народний фронт", ні "Батьківщина". Не готова навіть партія "Слуга народу" G

Вінник: Наявність коаліції у Верховній Раді – питання суто політичне, а не юридичне чи функціональне
Фото: solydarnist.org

У партії новообраного президента України Володимира Зеленського "Слуга народу" практично немає кандидатів-мажоритарників, готових до виборчої кампанії, сказав у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від Блоку Порошенка Іван Вінник.

Більшість представлених у Верховній Раді партій, а також партія новообраного президента України Володимира Зеленського "Слуга народу" не готові до участі в імовірних дострокових парламентських виборах, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" народний депутат від Блоку Порошенка Іван Вінник.

"Наявність коаліції у Верховній Раді – питання суто політичне, а не юридичне чи функціональне. Визначати, є коаліція чи її немає, – це компетенція Верховної Ради. Жоден умовний окружний суд не може виносити рішень щодо цього. Про розпад коаліції, так само як і про її створення, оголошує спікер парламенту. Так от заяви про розпад, на відміну від створення, не було. Хто б чого не говорив, поки спікер Верховної Ради не оголосить про відсутність коаліції, вона продовжує існувати. Якщо він зробить таку заяву, то у парламенту буде 30 днів для створення нової коаліції", – підкреслив нардеп.

Він зазначив, що у "Слуги народу" практично немає кандидатів-мажоритарників, готових до виборчої кампанії.

"Що стосується можливого розпуску Верховної Ради, то тут нічого сказати не можу. У цьому плані погода змінюється не те що щодня, а щогодини. Тому, що б я зараз не сказав, це матиме форму якоїсь конспірології, чуток або припущень. До виборів на 100% не готові ні БПП, ні "Народний фронт", ні "Батьківщина". Навіть більше, до парламентських виборів не готова навіть партія "Слуга народу". У них може бути гарний результат за списками, але ж ще є і мажоритарники. А таких людей у цій партії, очевидно, поки що немає. Принаймні я не чув, щоб хтось із них розгорнув кампанію у себе на окрузі", – резюмував Вінник.

Коаліцію депутатських фракцій "Європейська Україна" було створено 27 листопада 2014 року. Тоді до неї увійшли фракції Блоку Петра Порошенка, "Народного фронту", "Самопомочі", Радикальної партії і "Батьківщини". У її складі було 302 депутати. Пізніше "Самопоміч", Радикальна партія і "Батьківщина" заявили про вихід із коаліції.

12 травня на сторінці у Facebook команди новообраного президента України Володимира Зеленського було опубліковано відеозвернення до українців із питанням, чи потрібно розпустити Верховну Раду. "Якщо це відео набере більше ніж мільйон переглядів, президент зверне на нього увагу", – сказав член команди Зеленського Руслан Ханумак. Поки відео у Facebook набрало 224 тис. переглядів.

За даними агентства "Інтерфакс-Україна", 17 травня парламентська фракція "Народний фронт" планує провести засідання, на якому депутати розглянуть питання виходу з коаліції, чим створять "запобіжник" від розпуску Ради. Згідно із законодавством, після оголошення про відсутність коаліції фракції мають протягом 30 днів домовитися про створення нової, а президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори у разі, якщо її не буде створено. Водночас чергові вибори до Верховної Ради мають відбутися 27 жовтня 2019 року, а за законом розпуск парламенту менш ніж за шість місяців до чергових виборів неможливий.