Нардеп Вінник запропонував Раді схвалити розрив дипломатичних відносин із Росією

Відносини між Росією та Україною і так практично розірвано  Вінник
Фото: Alexandr Senko / Facebook

За словами нардепа від БПП Івана Вінника, його поправка до законопроекту про реінтеграцію Донбасу в разі ухвалення зафіксує розрив дипломатичних відносин України з Росією на законодавчому рівні.

Народний депутат від Блоку Петра Порошенка, секретар комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки і оборони Іван Вінник вніс поправку до законопроекту про реінтеграцію Донбасу, яка передбачає розрив офіційних дипломатичних відносин України з Росією. Про це він повідомив виданню "Коммерсантъ".

"У законі про реінтеграцію Донбасу, який у другому читанні має розглядати Рада, Росію буде визнано країною-агресором – сподіваюся, голоси під це наберуться. І зберігати після цього дипвідносини – це вже буде злочином із боку українського МЗС. Ці відносини і так уже фактично розірвано. Послів немає, у посольствах працюють дипломати не першого рангу. Нам необхідно зафіксувати цей розрив на законодавчому рівні", – пояснив Вінник.

У коментарі РБК він додав, що поправок про розрив дипвідносин із Росією поки не обговорювали в комітеті, оскільки загалом до законопроекту про реінтеграцію Донбасу було подано 653 поправки.

За словами нардепа, комітет проведе ще кілька засідань, щоб підготувати текст законопроекту для розгляду Радою у другому читанні, але коли парламент його розгляне, "сказати складно".

Джерело "Коммерсанта" у МЗС України повідомило, що, за законом, слідом за рішенням Ради президент України повинен підписати указ про розрив дипвідносин, оскільки саме він відповідає за зовнішньополітичну діяльність України. Потім буде встановлено термін для російських дипломатів на виїзд із країни. У цьому разі інтереси України в Росії може представляти третя країна – найімовірніше, Білорусь або Швейцарія.

Як стверджують співрозмовники газети, розрив дипвідносин із Росією саме зараз, а у прив'язці до закону про реінтеграцію Донбасу і поготів, не входить у плани президента України Петра Порошенка, оскільки може зашкодити переговорам про врегулювання ситуації на Донбасі, які ведуть спецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер і представник президента РФ Владислав Сурков.

"Ініціатор цієї поправки саме "Народний фронт". Це своєрідна відповідь міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, однієї з найвпливовіших фігур у НФ, президенту, який не зміг чи не захотів захистити його сина, затриманого за обвинуваченням у корупції", – розповіло джерело.

6 жовтня Верховна Рада ухвалила в першому читанні законопроект №7163 про відновлення суверенітету над окупованою частиною Донецької і Луганської областей, ініційований Порошенком.

Документом урегульовують правові основи використання Збройних сил України на сході країни, водночас Росію визнають агресором.