Нардеп Вовк заявив, що Джемілєв голосував за "антиукраїнську резолюцію" ПАРЄ
Нардеп від Блоку Петра Порошенка Костянтин Усов стверджував, що голосу представника Радикальної партії Віктора Вовка не вистачило для блокування шкідливих для України поправок у комітеті з питань освіти, науки і медіа Парламентської асамблеї Ради Європи. Вовк заявив, що був відсутнім через проблеми зі здоров'ям.
Народний депутат від Радикальної партії Віктор Вовк заявив, що пропустив засідання комітету з питань освіти, науки і медіа Парламентської асамблеї Ради Європи через проблеми зі здоров'ям, оскільки нещодавно пережив серцевий напад. Про це він сказав 12 жовтня у коментарі "Інформатору".
Член української делегації в ПАРЄ, нардеп від Блоку Петра Порошенка Костянтин Усов стверджував, що саме голосу Вовка не вистачило для блокування шкідливих для України поправок.
Вовк наголосив, що брав участь у голосуванні в сесійній залі ПАРЄ щодо резолюції, до якої увійшли зазначені ініціативи. Водночас він зазначив, що нардеп від Блоку Петра Порошенка, лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв "був єдиним від України, хто проголосував "за" антиукраїнську резолюцію".
"Таким чином, Банкова намагається нікчемною "новиною" про мене перебити реальну новину про дії Джемілєва та свій реальний дипломатичний провал у всій цій історії. Коли наступного дня після виступу в ПАРЄ Порошенка влада отримала такого ляпаса від антиукраїнського лобі в ПАРЄ", – зазначив Вовк.
Лідер Радикальної партії Олег Ляшко у своєму Facebook опублікував скріншот голосування української делегації в ПАРЄ, підтвердивши, що Джемілєв підтримав "антиукраїнську резолюцію".
12 жовтня ПАРЄ ухвалила резолюцію, у якій висловила стурбованість новим українським законом "Про освіту". У документі підкреслюють, що новий закон спричиняє суттєве скорочення прав національних меншин. Українська делегація, за винятком Мустафи Джемілєва, проголосувала проти.
5 вересня Верховна Рада України ухвалила у другому читанні і в цілому закон "Про освіту". 28 вересня він набув чинності.
Документ запроваджує 12-річну шкільну освіту та посаду освітнього омбудсмена, а також розширює використання української мови в навчанні.