Нардепи Пашинський і Розенблат програли вибори в Житомирській області
На позачергових виборах до Верховної Ради в мажоритарних округах у Житомирській області нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський програв двом конкурентам, а позафракційний нардеп Борислав Розенблат – трьом.
Нардеп від "Народного фронту" Сергій Пашинський і його позафракційний колега Борислав Розенблат програли дострокові вибори до Верховної Ради в мажоритарних округах у Житомирській області.
Про це свідчать дані Центральної виборчої комісії після підрахунку 100% електронних протоколів.
В одномандатному виборчому окрузі (ОВО) №64 Пашинський посів третє місце з 18,04% голосів, його випередили представник партії "Слуга народу" В'ячеслав Сігачов (26,83%) і самовисуванець, нардеп від Блоку Петра Порошенка Володимир Арешонков (27,63%). Арешонков стане нардепом удруге.
В ОВО №62 самовисуванець Розенблат здобув підтримку 6,62%. Більше від нього набрало троє кандидатів у нардепи: самовисуванець, ексголова Житомирської облдержадміністрації Ігор Гундіч (7,7%), представниця партії "Опозиційна платформа – За життя" Наталія Леонченко (8,12%) і представник "Слуги народу" Ігор Герасименко (47,72%). Герасименко, який стане депутатом, – учасник АТО, був командиром 1-го аеромобільно-десантного батальйону 95-ї аеромобільної бригади, Герой України.
Пашинський був депутатом Ради V–VIII скликань, на виборах у 2014 році його обрали до парламенту за списком партії "Народний фронт" (№12 у списку). У 2014 році три місяці був т.в.о. глави Адміністрації Президента.
Розенблат у 2014 році вперше став народним депутатом, до цього займався бізнесом. У Раду його обрали на 62-му окрузі, тоді за нього проголосувало 20,81% виборців. Розенблат є фігурантом "бурштинової справи". Його обвинувачують в одержанні неправомірної вигоди за реалізацію права законодавчої ініціативи та зловживанні впливом.
21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Явка по Україні становила 49,84%.
Вибори відбулися за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. У парламент пройдуть 225 депутатів за списками і 199 – на мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там вибори не відбувалися).