Насіров заявив, що не носить електронного браслета

НАБУ підозрює Насірова у зловживанні владою і службовим становищем, що завдало збитків на суму приблизно 2 млрд грн
Фото: Роман Насіров / Facebook

За словами Романа Насірова, поновленого судом на посаді голови Державної фіскальної служби України, відкрите проти нього кримінальне провадження – фарс.

Поновлений судом на посаді голови Державної фіскальної служби України Роман Насіров заявив 12 грудня в ефірі "112 Україна", що приблизно три місяці тому з нього зняли електронний браслет.

"Зобов'язання носити браслет було скасовано десь три місяці тому", – заявив Насіров. На запитання, чи є на ньому електронний браслет зараз, він відповів: "Ні".

Насіров додав, що відкрите проти нього кримінальне провадження є "фарсом". За словами Насірова, він і його адвокати сподіваються довести свою правоту в суді й просять судові інстанції прискорити розгляд справи по суті.

Національне антикорупційне бюро України підозрює Насірова у зловживанні владою і службовим становищем, що завдало збитків на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення в інтересах позафракційного депутата Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.

29 липня Насіров в інтерв'ю засновнику інтернет-видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону заявив, що вже почав готуватися до участі у президентських виборах. 12 вересня він зазначив, що зобов'язання носити електронний браслет він може використовувати як перевагу під час президентської кампанії.

28 вересня Шевченківський райсуд Києва відмовився продовжувати Насірову зобов'язання носити електронний засіб контролю.

11 грудня Окружний адміністративний суд столиці визнав протиправним та скасував розпорядження уряду про звільнення Насирова та постановив виплатити йому понад 180 тис. грн за вимушений прогул. У Кабінеті Міністрів України пообіцяли оскаржити це рішення.

Насіров заявив, що 12 грудня планує прийти на роботу до ДФС. 

Справу Насірова слухають у Шевченківському районному суді Києва. 7 грудня 2017 прокурори Спеціалізованої антикорупційної прокуратури почали зачитувати повний текст обвинувального акта. Матеріали справи містяться на 774 сторінках. Станом на 31 жовтня 2018 року прокурори зачитали 391 з них.