"Настав час перегорнути сторінки, які нас роз'єднують". Кулеба та Сіярто провели зустріч у Будапешті

Кулеба та Сіярто під час зустрічі підписали протокол і меморандум
Фото: EPA

Міністри закордонних справ України й Угорщини Дмитро Кулеба та Петер Сіярто обговорили співпрацю між країнами, інвестиції, розвиток прикордонної інфраструктури, а також підписали два документи.

29 травня міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба і міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто провели зустріч у Будапешті та підписали низку документів, повідомила у Facebook амбасадорка України в Угорщині Любов Непоп.

"Настав час перегорнути всі сторінки, які нас роз'єднують, і подвоїти наші зусилля на користь наших народів, країн і континенту загалом", – сказав після зустрічі Кулеба.

Сіярто, зі свого боку, підкреслив, що мета двох країн досягти домовленості.

Міністри підписали два документи: протокол про внесення змін до рамкового договору між урядами двох країн про надання кредиту на умовах пов'язаної допомоги та меморандум про взаєморозуміння між Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України та міністерством інновації і технології Угорщини, повідомило МЗС України.

Під час зустрічі, як поінформували у відомстві, Кулеба та Сіярто обговорювали стосунки між країнами, інвестиції, співробітництво у стримуванні поширення коронавірусної інфекції, відновлення роботи українсько-угорської міжурядової економічної комісії, а також розвиток прикордонної інфраструктури, зокрема модернізацію пункту "Чоп" – "Захонь" та побудову нового пункту "Дийда" – "Берегдароц".

"Немає жодних об'єктивних підстав для того, щоб між нами існували будь-які суттєві проблеми", – сказав Кулеба.

Поїздка в Угорщину – це перший невіртуальний іноземний візит Кулеби на посаді міністра закордонних справ. Через обмежене у зв'язку з пандемією коронавірусу авіасполучення міністр вирушив у Будапешт автомобілем.

Відносини України й Угорщини погіршилися після ухвалення в Україні у вересні 2017 року закону "Про освіту". Згідно з нормами цього документа, розширюють використання державної мови у шкільному навчанні. Угорщина висловила занепокоєння щодо майбутнього угорської меншини в Україні.

Українська сторона пояснювала, що в угорських школах Закарпаття українську мову викладали в таких мізерних обсягах, що після закінчення школи більшість молодих угорців практично її не розуміє. Відтак, у них виникають проблеми під час вступу в українські університети та пошуку роботи.

У Будапешті блокують засідання комісії Україна – НАТО на вищому рівні і заявляють, що готові протистояти євроатлантичній інтеграції України, поки до закону не буде внесено зміни.