Нацполіція України закликала Раду розглянути законопроєкт про посилення відповідальності за сексуальні злочини проти дітей
Законопроєкт, за ухвалення якого виступає Нацполіція України, зокрема, передбачає створення єдиного реєстру осіб, яких притягували до кримінальної відповідальності за злочини сексуального характеру проти малолітніх дітей, зазначив голова Нацполіції Сергій Князєв.
Національна поліція України просить депутатів розглянути законопроєкт №6607 про посилення відповідальності за злочини сексуального характеру проти малолітніх дітей. Про це заявив голова Нацполіції Сергій Князєв на нараді у Вінниці 24 червня, пише пресслужба відомства.
Він зазначив, що законопроєкт, зокрема, передбачає створення єдиного реєстру осіб, яких притягували до кримінальної відповідальності за такі злочини.
"Ми хочемо достукатися до ВР, що треба розглянути цей законопроєкт. Це повинен бути єдиний відкритий реєстр... Якщо людина притягалася за такі злочини – педофіл там чи за сексуальні якісь збочення – це всім відомо. Знають його адресу, підприємець, який його бере на роботу, він бере на себе відповідальність брати його на роботу чи ні. Підвищена увага суспільства до цих людей – це є велика профілактика, і це зупиняє цих осіб", – сказав Князєв.
Голова Нацполіції повідомив, що у 2019 році в Україні було вбито понад 50 дітей. Зокрема, він нагадав, що минулого тижня в Одеській області виявили мертвою 11-річну Дарину Лук'яненко, а 23 червня в Києві в озері знайшли тіло вбитого дев'ятирічного хлопчика.
"І питання стоїть перед нами всіма – як захистити наших дітей", – зазначив він.
Законопроєкт №6607 було зареєстровано на сайті Верховної Ради 21 червня 2017 року. Він, окрім створення єдиного реєстру осіб, яких притягували до кримінальної відповідальності, пропонує також посилення кримінальної відповідальності за сексуальні злочини проти дітей і хімічну кастрацію для таких злочинців.
Петиція про захист дітей від сексуального насильства, яка закликає депутатів розглянути цей законопроєкт, зареєстрована на сайті Верховної Ради, станом на 24 червня зібрала 28 472 підписи за необхідних для розгляду 25 тис.