"Неналежний стан тротуарів, каналізаційної системи". У НАБУ розповіли про перший день флешмобу Зеленського
Як зазначили в Національному антикорупційному бюро України, дзвінки, що надійшли на гарячу лінію НАБУ після оголошеного українським президентом Володимиром Зеленським флешмобу, не стосувалися сфери діяльності бюро.
23 вересня на гарячу лінію Національного антикорупційного бюро України надійшло 82 звернення громадян, після того як президент Володимир Зеленський закликав українців підтримати флешмоб і скаржитися на корупцію в НАБУ, повідомила пресслужба бюро у Facebook.
"У середньому кол-центр отримує 10–15 дзвінків щодня. 23 вересня 2019 року до кол-центру зателефонували 82 людини, приблизно стільки ж було й на старті роботи НАБУ", – ідеться в повідомленні.
Люди скаржилися на проблеми у сфері житлово-комунального господарства, "неналежний стан тротуарів, каналізаційної системи", порушення земельних та соціальних прав, запитували телефони інших відомств і ставили інші запитання, що не належать до компетенції НАБУ.
У бюро зазначили, що стосовно кожного звернення громадян нададуть "первинну правову оцінку".
Наразі в кол-центрі НАБУ працює семеро осіб. Гарячу лінію планують зробити багатоканальною з можливістю автовідповідача.
23 вересня Зеленський у відеозверненні запропонував співвітчизникам влаштувати масовий "флешмоб" у боротьбі з корупцією. Він попросив повідомляти на гарячу лінію НАБУ про всі випадки, коли посадовці вимагають хабаря або пропонують відкат.
Рада громадського контролю НАБУ заявила, що, якщо українці почнуть масово телефонувати на гарячу лінію і повідомляти про кожен випадок корупції, роботу відомства буде дестабілізовано.