Німецькі дипломати спробують зняти з РФ санкції у Раді Європи на весняній сесії ПАРЄ – ЗМІ

Німеччина хоче домогтися повернення РФ до Ради Європи
Фото: ЕРА

Німецькі дипломати й депутати ведуть активні переговори з представниками інших держав у Парламентській асамблеї Ради Європи про повернення туди російської делегації без санкцій. Опоненти ставлять їхні дії під сумніви, пише "Європейська правда".

Представники Німеччини в Раді Європи ведуть активні дії для зняття санкційного тиску з РФ у РЄ і мають намір домогтися цього на весняній сесії Парламентської асамблеї Ради Європи, яка стартувала сьогодні. Про це повідомляє "Європейська правда" з посиланням на джерела в середовищі західних дипломатів та експертної спільноти.

Видання пише, що представники Німеччини й раніше не приховували, що хочуть діалогу з РФ, навіть у тому разі, якщо для цього доведеться припинити політику тиску на неї. Наявні в розпорядженні "Європейської правди" дані дають змогу стверджувати, що тепер ідеться про масштабну скоординовану кампанію.

Серед охочих зняти з РФ санкції є представники обох головних сил урядової коаліції Німеччини – Християнсько-демократичного союзу / Християнсько-соціального союзу та соціал-демократів. За даними видання, днями німецькі депутати надіслали на адресу президента ПАРЄ лист із проханням переглянути санкційні правила, прибравши право асамблеї накладати санкції на делегації держав-порушників під час затвердження їхніх повноважень.

Крім того, німецькі депутати ведуть роз'яснювальну роботу в ПАРЄ, намагаючись переконати інших парламентаріїв у тому, що боротьба України з РФ є "передвиборчою технологією" і Європа не має її підтримувати, зазначає "Європейська правда". Парламентарії запевняють, що ідею прощення Росії підтримує особисто канцлер Німеччини Ангела Меркель.

Видання пише, що німецькі дипломати активно домовляються з представниками інших держав про повернення росіян у ПАРЄ без санкцій, запевняючи, що це дасть змогу "врятувати членство Росії в Раді Європи", однак їхні опоненти ставлять таку логіку під сумнів.

За даними "Європейської правди", парламентарії мають намір домогтися від Німеччини ліквідації санкційного механізму вже на весняній сесії ПАРЄ.

Росію позбавили права голосу в ПАРЄ у квітні 2014 року – відразу після анексії Криму та початку воєнних дій на Донбасі, 28 січня 2015 року асамблея продовжила санкції. На знак протесту делегація РФ заявила, що припиняє свої контакти з ПАРЄ до кінця 2015 року. РФ відмовилася подавати заявку на підтвердження повноважень на 2016-й і 2017 рік, вона не бере участі в роботі ПАРЄ і цього року.

У вересні 2017 року віце-спікер Держдуми РФ Петро Толстой заявив, що Росія не буде фінансувати ПАРЄ у 2018 році. Сума щорічного внеску Росії на фінансування ПАРЄ становить приблизно €40 млн.

29 червня 2018 року бюро ПАРЄ за підсумками засідання у Страсбурзі ухвалило рішення про термінове розроблення документа, який дасть змогу повернути російську делегацію до роботи в асамблеї завдяки змінам правил і процедур асамблеї.

8 жовтня стало відомо, що бюро ПАРЄ відмовилося від пропозиції генсека Ради Європи Турбйорна Ягланда не розглядати питання санкцій щодо національних делегацій. "Європейська правда" повідомила, що політичним групам і країнам – учасницям ПАРЄ розіслали від Ягланда закритий документ про "незаконність" санкцій проти РФ.

У підсумку ПАРЄ відклала до 2019 року розгляд резолюції, яка може повернути Росії право голосу.