Новий спецпредставник США в Україні Волкер: Росія сфабрикувала війну, яка дала їй змогу отримати важелі впливу на Київ і Європу

Два з половиною роки тому Волкер говорив про необхідність озброювати українську армію
Фото: ЕРА

У статті за лютий 2015 року Курт Волкер, який став новим спецпредставником США в Україні, говорив про необхідність забезпечити українську армію протитанковими, контрбатарейними і зенітними системами.

18 лютого 2015 року нинішній новий спеціальний представник США в Україні Курт Волкер написав статтю "Називаймо українське припинення вогню тим, чим воно є насправді". "ГОРДОН" пропонує кілька цитат із цього матеріалу, опублікованого на сайті Foreign Policy.

"Вітаючи негайне припинення насильства – якщо це дійсно станеться, – США повинні повною мірою просуватися вперед ширшою стратегією підтримки України фінансово, зміцнювати київські Збройні сили, домагатися виведення всіх російських сил і відновлювати суверенітет України над своїми власними територіями".

"Припинення вогню встановлює міжнародну присутність усередині України, контрольовану Організацією з безпеки і співробітництва в Європі, для поліцейської лінії контролю та розподілу сил. Це дорівнює інституціоналізації замороженого конфлікту всередині України, як у випадку з Абхазією і Південною Осетією у Грузії та Придністров'ям у Молдові. Саме цього й хоче Кремль".

"Рік тому в Україні не було конфлікту. Тепер Росія сфабрикувала війну, яка дала їй змогу отримати важелі впливу на Київ і Європу".

Волкер писав, що США та Європа повинні зміцнювати Україну економічно, політично й у військовому плані.

"Це важливо не тільки для порятунку Києва, але й для Європи", – ідеться у статті.

"Ні Європа, ні Сполучені Штати не можуть погодитися зі створенням нового замороженого конфлікту. Для цього вони повинні прийняти офіційну політику невизнання приєднання Криму до Росії, як це було у випадку з прибалтійськими державами, коли вони були окуповані Радянським Союзом".

"Захід повинен запропонувати ефективний пакет фінансової допомоги для України, зокрема зобов'язання МВФ, але додавши пряму підтримку США та ЄС. Такі кошти будуть пов'язані зі здійсненням Києвом економічних і політичних реформ у боротьбі з корупцією, впровадженням прозорості та поліпшенням ділового клімату. Украй важливо, щоб частина України, що, як і раніше, вільна, була всеохопною, успішною і стійкою".

"Коли справа доходить до військової допомоги, час для напівзаходів завершується. Ми повинні розпочати повномасштабні зусилля з навчання, оснащення і консультування українських сил оборони. Сюди має входити постачання високотехнологічних протитанкових, контрбатарейних і зенітних систем, передавання даних, скерування військових радників безпосередньо до Міністерства оборони України".

На думку Волкера, метою є "не похід на Москву", а підготовлена й оснащена українська армія.

"Захід повинен також надати обладнання і радників, щоб допомогти Україні відновити контроль над своїм міжнародним кордоном із Росією. Україна сьогодні навіть не має доступу до всього кордону".

"Європейському союзу і Сполученим Штатам слід також продовжувати підвищувати ставки санкцій щодо Росії".

"Ми повинні ввести в дію превентивні сили НАТО у країнах Балтії, Грузії, Молдови, Румунії та Західній Україні поряд із Придністров'ям. Ми не повинні помилятися, як у Криму і на сході України, і чекати, поки Росія розпочне підривні воєнні дії".

"Західні лідери повинні бути готові до того, що Росія ще більше загострить ситуацію. Москва може прагнути відкрити нові фронти за допомогою етнічних демонстрацій у країнах Балтії або відключень енергії".

"Лише завдяки рішучості, навіть під ескалацією, ми можемо переконати Путіна в тому, що витрати для нього особисто і для Росії нестерпні. І лише тоді в України є шанс відновити стійкий мир", – писав Волкер.

7 липня стало відомо, що державний секретар США Рекс Тіллерсон призначив Курта Волкера спеціальним представником США в переговорах щодо ситуації в Україні. У неділю, 9 липня, він буде супроводжувати Тіллерсона під час його візиту до Києва.

Волкер працював аналітиком у ЦРУ в 1986–1988 роках. Після цього перейшов у закордонний підрозділ Держдепартаменту. Наприкінці 1990-х років став першим секретарем місії США в НАТО, а в 1999 році – заступником посла США в Альянсі.

Обіймав різні посади в Раді національної безпеки, а у 2008 році був призначений послом США в НАТО. Цю посаду він покинув у 2009 році. У 2011 році перейшов на роботу у вашингтонську лобістську фірму BGR Group.