Новіков: У РФ будуть гучні заяви про те, що рішення Морського трибуналу не визнають, але де-факто спосіб його виконати знайдуть

Новіков прокоментував можливість виконання рішення трибуналу
Фото: svoboda.org

МЗС РФ не визнало юрисдикції Міжнародного трибуналу ООН із морського права у справі про захоплення українських моряків і кораблів. Однак, на думку адвоката Іллі Новікова, у Москві намагатимуться відшукати компромісний варіант для виконання судового наказу про негайне звільнення затриманих.

Захист 24 українських моряків, заарештованих після затримання в районі Керченської протоки, розраховує, що рішення Міжнародного трибуналу ООН із морського права про їхнє звільнення та повернення на батьківщину буде виконано. Про це заявив адвокат Ілля Новіков, повідомляє "Інтерфакс-Україна".

"Суд зобов'язав Росію звільнити моряків і передати Україні кораблі негайно. Враховуючи позицію МЗС Росії, ми розраховуємо, що будуть гучні заяви про те, що рішення не визнають і не виконають, але очікуємо, що де-факто спосіб його виконати знайдуть", – сказав Новіков, який входить до команди російських адвокатів українських моряків.

Він припустив, що Росія обере компромісний варіант виконання судового наказу.

"Якщо незалежний слідчий самостійно або нібито самостійно раптом дійде висновку про те, що там немає складу злочину, і кримінальну справу буде припинено – нас це влаштує", – зазначив юрист.

25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських Військово-морських сил "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.

Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували у кримських "судах" і перевезли в Москву. Трьох поранених українців помістили в лікарню слідчого ізолятора "Матросская тишина", інших доставили в СІЗО "Лефортово". Зараз усі моряки перебувають у "Лефортово".

Усім українцям висунули обвинувачення в незаконному перетині кордону РФ. Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає відпустити їх. В управлінні верховного комісара ООН з прав людини заявили, що українські моряки як військовополонені мають перебувати під захистом Женевської конвенції.

Україна звернулася в Міжнародний трибунал із морського права, вимагаючи як тимчасові заходи зобов'язати РФ негайно звільнити моряків і кораблі.

Російська сторона відмовилася від участі у слуханнях.

25 травня трибунал у Гамбурзі зобов'язав Росію негайно звільнити три затримані українські кораблі "Нікополь", "Бердянськ" та "Яни Капу", а також 24 затриманих моряків і дозволити їм повернутися в Україну. Рішення було ухвалено 19 голосами, проти виступив тільки суддя від РФ Роман Колодкін.

У міністерстві закордонних справ Росії заявили, що міжнародний арбітраж не мав юрисдикції для розгляду інциденту.