Новинський заявив, що Рада має ухвалити закон про опозицію та новий Виборчий кодекс
Сьогодні парламент України керується страхом, тому що нардепи бояться дострокового розпуску Верховної Ради, заявив голова фракції Опозиційного блоку у ВР Вадим Новинський.
На цьому сесійному тижні Верховна Рада збирається розглядати парламентську реформу, але для її успішної реалізації потрібно ухвалити закон про опозицію і ще низку законопроектів, заявив сьогодні на погоджувальній раді парламентських фракцій і груп голова фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський, повідомляє прес-служба фракції у Facebook.
"А чи можлива повноцінна реформа парламенту без ухвалення закону про опозицію? На ухваленні цього закону фракція Опозиційного блоку наполягає вже тривалий час, внісши постанову ще у 2015 році, №0948. Те саме стосується і навмисного позбавлення представників опозиції можливості керувати парламентськими комітетами", – заявив політик.
Ще одним важливим для України кроком він назвав ухвалення нового Виборчого кодексу з відкритими списками.
"Рада має перейти до конструктиву у відносинах із новообраним президентом і забезпечити нормальну роботу всіх державних інституцій, а не бути елементом у системі інтриг [чинного президента] Петра Порошенка, який уже сьогодні закладає основу для тривалого протистояння, втягуючи в цей розкол і нас із вами, і всю країну, – додав Новинський. – Наближаються парламентські вибори. У парламенту є ще шанс за чотири сесійні тижні розглянути поправки й ухвалити у другому читанні Виборчий кодекс, який дасть можливість сформувати принципово нову Верховну Раду – без корупційної складової у вигляді мажоритарки, на основі відкритих списків політичних партій! Саме такого закону і таких рішень від нас чекають виборці".
Він зазначив, що сьогодні парламент керується страхом, оскільки нардепи бояться дострокового розпуску Ради, виборів на новій прозорій основі і водночас – втрати можливості сформувати парламент винятково на основі пропорційної системи.
Парламентські вибори мають відбутися в Україні 27 жовтня 2019 року. За законом розпуск парламенту менш ніж за шість місяців до чергових виборів неможливий. Чи буде в новообраного президента України Володимира Зеленського теоретична можливість розпустити Раду, залежить від дати його інавгурації, яку парламент планує визначити цього тижня.
У чинному законі "Про вибори народних депутатів України" передбачено 5-відсотковий прохідний бар'єр для партійних списків, членів парламенту обирають як за партійними списками, так і в мажоритарних округах.