Очевидно, президент вибрав Жебрівського за принципом особистої лояльності – член Ради громадського контролю НАБУ Дрік G

Дрік: Враховуючи, що НАБУ  новий орган і таких аудитів ніколи не проводили, було б логічно скористатися досвідом наших іноземних партнерів
Фото: uacrisis.org

На посаду аудитора НАБУ, яку за квотою президента обійняв Павло Жебрівський, претендували кандидати "з фантастичним досвідом" роботи в інших країнах, заявила в коментарі виданню "ГОРДОН" голова Ради громадського люстраційного комітету, член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік.

Призначаючи Павла Жебрівського аудитором Національного антикорупційного бюро України, президент країни Петро Порошенко керувався особистими інтересами. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловила голова Ради громадського люстраційного комітету, член Ради громадського контролю НАБУ Олександра Дрік.

"Жебрівський став третім із трьох аудиторів НАБУ. Після його призначення аудитори вже можуть починати роботу. Принцип їх обрання спочатку становив ризик, що процес буде сильно політизованим. Це ми і побачили. Призначення Жебрівського викликає запитання. Незрозуміло, який міжнародний досвід, про що йдеться в законодавстві, може бути застосовано в цьому випадку. До того ж він обіймав посаду, яка підслідна НАБУ. Тобто тут може виникнути конфлікт інтересів. Персональна зацікавленість. Очевидно, президент вибрав Жебрівського за принципом особистої лояльності, а не професійних якостей, які необхідні для цієї роботи. Це свідчить про те, що аудиторів хочуть використовувати з власною  метою, а не для поліпшення роботи НАБУ", – сказала Дрік.

Вона наголосила, що міжнародні експерти залишилися задоволеними роботою НАБУ.

"Висновки міжнародної технічної експертизи, наданої в червні, загалом були позитивними. Їхні результати зафіксували якісну роботу НАБУ. Правда, експерти надали 47 рекомендацій для підвищення ефективності роботи всередині самої структури. І якщо висновки державного аудиту будуть сильно відрізнятися від міжнародного технічного оцінювання, то відразу виникнуть запитання. Дуже дивно, що в нас не обрали аудиторами людей, які проводили аудити правоохоронних органів в інших країнах. Враховуючи, що НАБУ – новий орган і таких аудитів ніколи не проводили, було б логічно скористатися досвідом наших іноземних партнерів. На аудитора НАБУ претендували кандидати з фантастичним досвідом в інших країнах. Але президент від них відмовився, обравши Жебрівського", – зазначила Дрік.

11 червня голова Донецької військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський повідомив, що подав у відставку. 13 червня Кабмін схвалив рішення Жебрівського, а президент України Петро Порошенко підписав указ про його звільнення. Жебрівський перебував на цій посаді з червня 2015 року.

19 червня Порошенко ввів його до складу комісії зовнішнього контролю на проведення незалежної оцінки (аудиту) ефективності діяльності НАБУ.

У Центрі протидії корупції заявили, що Жебрівського призначили з порушеннями закону. Згідно зі ст. 26 закону "Про Національне антикорупційне бюро України", аудитор НАБУ повинен мати досвід роботи в правоохоронних або судових органах за кордоном або в міжнародних організаціях. У ЦПК підкреслили, що у Жебрівського такого досвіду немає.

Сам Жебрівський заявив, що досвід його роботи відповідає посаді аудитора НАБУ

У "Transparency International Україна" призначення Жебрівського назвали недалекоглядним кроком і заявили про потенційний конфлікт інтересів.

За квотою Верховної Ради аудитором НАБУ 7 червня було призначено правознавця-міжнародника Володимира Василенка. Аудитором бюро від Кабміну 26 травня 2017 року обрано доктора юридичних наук Михайла Буроменського.