Омелян: Імовірно, сьогодні оголосять про скасування польотів Ryanair до України
Після раптової відмови гендиректора аеропорту Бориспіль від підписання договору з лоукостером Ryanair компанія може відмовитися від співпраці з Україною, заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян.
Після прес-конференції генерального директора аеропорту Бориспіль Павла Рябікіна, де той заявив про неможливість підписати контракт із найбільшим європейським лоукостером Ryanair, авіакомпанія, імовірно, припинить співпрацю з Україною. Про це написав у Facebook міністр інфраструктури України Володимир Омелян.
"Імовірніше всього, сьогодні буде оголошення про скасування польотів Ryanair в Україну. Що хотіли, те й отримали", – повідомив міністр.
Він висловив обурення через раптову відмову керівництва аеропорту від залучення лоукостера.
Рябікін 10 липня заявив, що в Ryanair висунули умови, які є невигідними для Борисполя, а деякі, за словами гендиректора, суперечать українському законодавству.
"Дивно, що Ryanair висуває взагалі якісь умови. Вони мали б займатися благодійністю, узяти кредит у доларах під 25% річних у "ПриватБанку" і дати можливість безтурботного подальшого збагачення українських топ-державних службовців і олігархів, – іронізує Омелян. – Дивно, що один із найкращих юристів України (Павло Рябікін. – "ГОРДОН") не знає, що конфіденційні умови договору розголошувати заборонено, а особливо фантазувати на тему, що їх цікавить".
За словами міністра, переговори про залучення лоукостера на ринок тривали багато років, і щоразу доводилося долати опір національного перевізника МАУ та його лобістів.
Омелян також нагадав про указ президента України, яким передбачено збільшити кількість авіарейсів в аеропорти держав Європейського союзу і про зусилля керівництва країни із залучення іноземних інвестицій.
"Міністерство, керуючись указом президента та інтересами пасажирів, залучає найбільшого європейського лоукост-перевізника до України. Але Бориспіль – унікальний аеропорт, замість того щоб оголосити це своєю перемогою, в тому числі й економічною, знаходить пояснення, чому для них Ryanair – загроза, а не удача", – продовжив глава Мінінфраструктури.
Він звернув увагу на слова Рябікіна про те, що держава чинить тиск на аеропорт у питанні підписання угоди з Ryanair.
"Президент, прем'єр-міністр і міністр, політичні партії виступають за присутність лоукост-перевізників в Україні, за можливості українців дешево літати. Цього вимагають і наші люди насправді. Безвіз – це великий крок для нашої держави, але його сенс втрачається, якщо подорожі до Європи залишатимуться для українців недоступними. То в чому тиск? І чого в такому випадку більше: "тиску" з боку держави чи відвертого шантажу з боку аеропорту?" – сказано в публікації.
У середині березня 2017 року комерційний директор Ryanair Девід О'Браян заявив, що лоукостер із жовтня 2017 року виконуватиме 15 рейсів на тиждень із Києва і 16 рейсів на тиждень зі Львова.
5 липня Рябікін заявив, що підписав договір із Ryanair, текст угоди надіслали до головного офісу авіакомпанії.
"Договір узгоджено всіма службами аеропорту й зовнішніми аудиторами, які візують усі вихідні фінансові документи й угоди", – зазначив він.
Однак 7 липня у Борисполі заявили, що деякі вимоги лоукостера можуть призвести до збитків аеропорту у розмірі 2 млрд грн на рік.
Компанія Ryanair – найбільший у Європі лоукостер зі штаб-квартирою в ірландському Дубліні. Ryanair здійснює понад 1800 рейсів на добу між 180 аеропортами у 34 країнах.