"Опозиційна платформа – За життя" висунула вимогу створити в Раді профільний комітет із питань Донбасу
У партії вважають, що профільний парламентський комітет допоможе координувати роботу різних органів влади щодо реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей.
"Опозиційна платформа – За життя" висунула вимогу створити в парламенті ІХ скликання профільний комітет із питань комплексного розв′язання проблем Донецької та Луганської областей, про це йдеться в заяві, опублікованій на сайті партії 5 серпня.
Петицію з такою вимогою розміщено й на сайті Верховної Ради, автор звернення – голова правління Національної платформи "Жінки за мир" Ірина Касьян.
"На сході нашої країни шостий рік триває збройний конфлікт. Попередня влада не зробила нічого, щоб його припинити. Сьогодні парламент як верховний інститут представницької влади може і повинен виступити форвардом розробки законів, необхідних для політичного врегулювання конфлікту і повернення країни до мирного життя. Їх перелік зафіксовано в Мінських угодах, підтриманих резолюцією Ради Безпеки ООН №2202 від 17 лютого 2015 року, і добре всім відомий. Це закон про особливий порядок місцевого самоврядування на окремих територіях Донецької та Луганської областей, закон про амністію, закон про особливості виборів на окремих територіях Донецької та Луганської областей, а також закон про автономний статус для цих територій", – ідеться в заяві.
У партії додали, що політики мають виявити відповідальність за громадян України з обох боків від лінії розмежування.
"Жителі Донбасу щодня наражаються на ризики для життя, стикаються з цілою низкою гуманітарних і соціальних проблем – зруйновані житло та інфраструктура, перебої в роботі систем життєзабезпечення, відсутність роботи, соціального захисту, доступного і якісного медобслуговування. Наш обов'язок – допомогти їм у вирішенні цих проблем", – зазначають партійці.
Вони вважають, що діяльність профільного комітету допоможе в координації роботи різних органів влади в реінтеграції тимчасово непідконтрольних територій, налагодити відновлення постраждалого від бойових дій регіону та забезпечити першочергові потреби його жителів.
"Ми готові активно включитися в роботу цього комітету і делегувати свого представника в його керівництво. "Опозиційна платформа – За життя" звертається до обраних народних депутатів України, представників політичних партій у Верховній Раді IX скликання із закликом відгукнутися на цю вимогу суспільства. Ми не маємо права повернутися на шлях попередників і продовжувати вести країну дорогою війни, злиднів і розрухи. Сприяти мирному врегулюванню збройного конфлікту, забезпечити життя наших громадян по обидва боки лінії розмежування і відновити мир в Україні – це наказ виборців, і ми не маємо права зрадити їхню довіру!" – заявили в "Опозиційній платформі – За життя".
12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції та Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд і Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з урегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів щодо виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.