Опозиційний блок, "Наші", "Відродження", "Довіряй ділам", Партія миру та розвитку об'єдналися для участі в парламентських виборах
Підписанти меморандуму мають намір "створити єдиний блок опозиційних сил для захисту спільних політичних та духовних цінностей".
Партії "Опозиційний блок", Партія миру та розвитку, "Відродження", "Довіряй ділам" і "Наші" 7 червня підписали меморандум про спільну участь у позачергових виборах до Верховної Ради, повідомляє прес-служба "Відродження".
Документ підписали голова фракції Опозиційного блоку у Верховній Раді Вадим Новинський, народний депутат від Опозиційного блоку Олександр Вілкул, голова політради Опозиційного блоку Борис Колесніков, співголови партії "Довіряй ділам" мер Харкова Геннадій Кернес і мер Одеси Геннадій Труханов, позафракційний нардеп, голова партії "Наші" Євгеній Мураєв, голова політради "Відродження" Володимир Пилипенко, міський голова Маріуполя Вадим Бойченко, генеральний директор ВАТ "Запоріжсталь" Ростислав Шурма, мер Ужгорода Богдан Андріїв, мер Покровська Руслан Требушкін.
Підписанти мають намір "створити єдиний блок опозиційних сил для захисту спільних політичних та духовних цінностей". Серед декларованих намірів – "встановлення надійного і тривкого миру в Україні, організація переговорного процесу щодо конфлікту на сході України на засадах досягнення розумних компромісів"; відродження української економіки, створення нових робочих місць, високий рівень заробітних плат, гідне пенсійне забезпечення, розвиток місцевого самоврядування. Також представники партій хочуть закріпити в Конституції позаблоковий статус держави.
Окрім того, учасники об'єднання "планують спільно працювати в парламенті для того, аби забезпечити право громадян розмовляти і навчати своїх дітей рідною мовою, без мовного диктату з боку держави", а також гарантувати "невтручання держави в релігійні та конфесійні питання".
Коментуючи об'єднання, голова фракції Опозиційного блоку Вадим Новинський заявив: “Мир – це завдання номер один. Прямі переговори, досягнення компромісів із дотриманням національних інтересів України і повне виконання Мінських угод – ось наш шлях до миру. Але мир – це не лише зупинити війну на Донбасі, мир потрібен і між українцями. Без поділу на правильних і неправильних щодо питань мови, культури, віри, історії, без поділу України на захід і схід, північ і південь. Україні потрібен мир і розвиток, а українцям – взаєморозуміння і повага. Заради такого миру ми сьогодні об'єдналися".
Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що команда об'єднаного опозиційного руху виступає за поглиблення реформи децентралізації.
“Сьогодні ми підписали меморандум з іншими партіями для того, щоб провести таку децентралізацію, яка дає можливість заробляти кошти в містах, селищах і селах. Тому що сьогодні ці гроші "проїдаються" в Києві за рахунок високих тарифів, за рахунок захмарних цін. Тому ми будемо підтримувати продовження глибокої децентралізації, щоб органи місцевого самоврядування могли почуватися незалежними й керувати ввіреними їм територіями", – сказав він.
Мураєв, зі свого боку, заявив, що блок "іде до парламенту, щоб скасувати антинародні закони, які зробили українців безправними та розділили на кілька сортів". "Я дуже сподіваюся, що курс, задекларований президентом [Володимиром Зеленським] на початку виборчої кампанії, дійсно буде втілений у життя. Бо країна має повернутися на шлях миру й економічного підйому заради наших людей", – зазначив нардеп.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. Він стверджував, що коаліції в парламенті немає вже два роки. 23 травня указ про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.