Опозиційний блок матиме представника в оновленому складі ЦВК – ЗМІ
За даними джерела УНН у Верховній Раді, після обговорень опозиційна політична сила матиме свого представника у Центральній виборчій комісії. Рішення щодо "непідтримки" кандидатів від "Самопомочі" і "Батьківщини" парламент ухвалить безпосередньо в сесійній залі, додало джерело видання.
Парламентська фракція "Опозиційний блок" матиме представника в оновленому складі Центральної виборчої комісії. Про це 3 липня повідомляє УНН із посиланням на поінформоване джерело у Верховній Раді.
"Попередньо, після відповідних обговорень, було прийнято рішення, що фракція "Опозиційний блок" усе ж таки отримає свого представника в оновленому складі ЦВК", – розповіло джерело агентству.
За даними співрозмовника УНН, рішення щодо "непідтримки" кандидатів від "Самопомочі" і "Батьківщини" парламент ухвалить безпосередньо в сесійній залі.
"Щодо того, який саме кандидат не отримає підтримки – чи "Самопоміч", чи "Батьківщина", – це рішення буде прийматись у залі. З одного боку, не має бажання підтримувати [лідера "Батьківщини" Юлію] Тимошенко та підсилювати її позиції, а з другого боку, у БПП негативно ставляться до представника "Самопомічі", – додало джерело видання.
Повноваження 13 із 15 членів ЦВК закінчилися 1 червня 2014 року. У лютому 2017 року закінчився строк повноважень ще одного члена Центрвиборчкому.
23 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК. Він запропонував призначити Аллу Басалаєву, Наталію Бернацьку, Михайла Вербенського, Надію Синицю, Ірину Єфремову, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяну Сліпачук, Леонтія Шипілова, Тетяну Юзькову. 5 лютого президент вніс до Ради подання на членів ЦВК. У документі замість Синиці вказано Андрія Євстігнєєва. Його кандидатуру подавала "Батьківщина". Від "Самопомічі" у списку Радченко, кандидатів від Опозиційного блоку в переліку не було.
2 квітня Парубій говорив, що Раді в будь-якому разі доведеться вибирати 13 членів ЦВК. "Єдина проблема – із 14 кандидатів, якщо вони всі пройдуть спецперевірку, доведеться вибирати 13. Цей момент, звичайно, буде непростим для Верховної Ради. Тут можливі два механізми: або попереднє узгодження між головами фракцій, щоб визначити цих 13, або звичний спосіб – рейтингове голосування", – пояснив голова ВР. За його словами, спецперевірку пройшло 12 із 14 кандидатів.
2 липня Парубій зазначив, що новий склад ЦВК можуть затвердити 5 липня.