Отруєння Скрипалів майже напевно було схвалено на вищому урядовому рівні у РФ – лідери Франції, Німеччини, Великобританії, США і Канади
Лідери США, Канади, Німеччини, Великобританії і Франції висловили обурення застосуванням нервово-паралітичного агента "Новачок" у британському Солсбері, де 4 березня 2018 року було отруєно колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля і його дочку Юлію.
Отруєння у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля та його доньки Юлії з великою ймовірністю було схвалено російським урядом. Про це йдеться у спільній заяві лідерів США, Канади, Франції, Великобританії та Німеччини, опублікованій на сайті британського уряду 6 вересня.
Лідери висловили обурення застосуванням нервово-паралітичного агента "Новачок" у британському Солсбері 4 березня 2018 року.
"Ми закликаємо Росію забезпечити повне розкриття своєї програми "Новачок" Організації із заборони хімічної зброї. І ми закликаємо тих, у кого є інформація про напад у Солсбері 4 березня, а також про наступне отруєння в Еймсбері, виступити перед владою Великобританії. Ми повністю впевнені у британській оцінці, що обидва підозрювані були офіцерами російської військової розвідки, відомої як ГРУ, і що цю операцію майже напевно було схвалено на вищому урядовому рівні. Ми вже розпочали спільні дії для припинення діяльності ГРУ через найбільше в історії колективне вислання незаявлених співробітників розвідки", – ідеться в документі.
Лідери додали, що заява британської влади про причетність до отруєння Скрипалів двох співробітників російської розвідки "ще більше посилює їхній намір продовжувати руйнувати ворожу діяльність іноземних розвідувальних мереж, підтримувати заборону на хімічну зброю, захищати громадян і себе від усіх форм злоякісної діяльності, спрямованої проти них та їхніх народів".
У березні "Новачком" було отруєно екс-полковника ГРУ Сергія Скрипаля і його дочку Юлію, захворів також поліцейський Нік Бейлі, який працював на місці інциденту.
У червні після отруєння "Новачком" було госпіталізовано жителів Еймсбері Чарлі Роулі і його подругу Дон Стерджесс. Усі постраждалі, окрім Стерджесс, вижили.
Лондон стверджує, що "Новачок" розробили в Росії. Москва цю інформацію заперечує.
Через отруєння Скрипалів влада Великобританії оголосила про вислання 23 російських дипломатів, а також про припинення запланованих двосторонніх контактів із РФ.
У серпні санкції проти Росії за застосування хімічної зброї у Великобританії ввели США.
5 вересня у прокуратурі назвали імена підозрюваних у замаху на Скрипалів – росіян Олександра Петрова та Руслана Боширова. У поліції Великобританії вважають, що справжні прізвища цих людей можуть бути іншими.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що підозрювані в отруєнні Скрипалів росіяни є офіцерами ГРУ РФ. Мей пригрозила Росії новими санкціями після оголошення імен підозрюваних в отруєнні Скрипалів.