"Пам'ятаю, його звали Леонід". Помічниця нардепа Тищенка не змогла сказати, хто перший президент України

Михолап: Я точно пам'ятаю, дайте секунду
Фото: mymarusia / Instagram

22-річна помічниця народного депутата від пропрезидентської партії "Слуга народу" Миколи Тищенка Мар'яна Михолап згадала тільки ім'я першого президента України Леоніда Кравчука і заявила, що в парламенті 300 нардепів.

Помічниця народного депутата від партії "Слуга народу" Миколи Тищенка Мар'яна Михолап, відповідаючи на запитання бліцу в інтерв'ю виданню "Обозреватель", не змогла назвати першого президента України.

"Кучма. Ні, ні, ні.... Зараз, Леонід його звали. Я точно пам'ятаю, дайте секунду. Кучма був дуже довго", – сказала вона.

Потім помічниця Тищенка не змогла назвати правильну кількість депутатів Верховної Ради дев'ятого скликання.

"Я знаю, що скоротили, зараз 300", – зазначила вона.

Михолап у цьому самому інтерв'ю розповіла, що має вищу освіту, закінчила Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана з червоним дипломом за спеціальністю економічна кібернетика. Має досвід участі у "творчих зйомках, фотосесіях". Михолап заявила, що цікавиться політикою "ще зі школи".

Ресторатор та телеведучий Тищенко пройшов до Верховної Ради як мажоритарник від "Слуги народу". Він здобув перемогу на мажоритарному окрузі №219 у Києві. У парламенті став заступником голови комітету з питань транспорту та інфраструктури.

За час роботи в Раді у нього сталося кілька інцидентів. 20 вересня нардеп відмовився називати ім'я новопризначеного міністра охорони здоров'я Зоряни Скалецької. "А хто ви така, щоб мене перевіряти? Ну хто ви? Мій батько? Чи дружина? Хто ви, щоб перевіряти?" – сказав Тищенко журналістці.

3 жовтня депутат порівняв Україну з насосом, пояснюючи суть "формули Штайнмаєра".

"Я порівнюю сьогодні Україну, нашу рідну, нашу Україну, яку нам побудували наші попередники, із насосом. Де, куди не візьмеш... Що не береш, усе щось не працює", – сказав Тищенко.

Президент України Володимир Зеленський 29 серпня вніс у Верховну Раду проєкт закону №1017, який передбачає повне скасування мажоритарної системи голосування на виборах в український парламент і скорочення кількості депутатів із 450 до 300.

3 вересня Верховна Рада внесла законопроєкт №1017 до порядку денного сесії і передала його до Конституційного Суду України.