ПАРЄ ухвалить резолюцію стосовно агресії РФ щодо України – ЗМІ
Більшість депутатів Парламентської асамблеї Ради Європи на засіданні бюро підтримала винесення питання "Зростання напруги навколо Азова та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки" у форматі "термінових дебатів". Це передбачає ухвалення резолюції, пише "Європейська правда".
Керівний орган Парламентської асамблеї Ради Європи – бюро – схвалив рішення про дебати з ухваленням резолюції щодо наслідків відкритої російської агресії проти України більшістю голосів. Про це повідомляє "Європейська правда".
Учасники голосування розповіли, що більшість депутатів підтримала винесення питання в зал у форматі "термінових дебатів", що передбачає ухвалення резолюції. Засідання бюро відбувається в закритому режимі.
За даними видання, остаточне рішення про дебати ухвалюють у сесійній залі, зазвичай твердження є формальним.
"Європейська правда" зазначає, що резолюція стосовно Україні мала називатися "Відкрита російська агресія проти України: зрив мирного процесу і загроза європейській єдності" – таке формулювання пропонував голова української делегації Володимир Ар'єв. Проте під час дебатів керівний орган ПАРЄ пом'якшив формулювання. Отже, документ матиме назву "Зростання напруги навколо Азова та Керченської протоки і загрози для європейської безпеки".
Дебати відбудуться 24 січня.
"Один із головних друзів Росії – нідерландець Тайні Кокс – намагався переконати колег віддати перевагу дебатам щодо проблем опозиції в Туреччині. У підсумку бюро підтримало пропозицію стосовно дебатів та резолюції з обох запропонованих питань", – пише видання.
25 листопада 2018 року РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які поверталися до Одеси після спроби пройти через Керченську протоку в Азовське море.
Російські силовики затримали 24 українських моряків, пізніше їх заарештували в кримських "судах" і перевезли до Москви. Усім морякам висунули обвинувачення в незаконному перетинанні кордону РФ.
15–16 січня 2019 року Лефортовський суд Москви продовжив 21 моряку строк утримання під вартою до 24 квітня, ще трьом – до 26 квітня.
Україна вважає моряків військовополоненими і вимагає їх негайного звільнення.
Голова української делегації ПАРЄ Володимир Ар'єв говорив, що Асамблея у січні 2019 року може провести дебати щодо ситуації в районі Керченської протоки.
Сьогодні у Страсбурзі відкрилася зимова сесія ПАРЄ.