Парламентська асамблея ОБСЄ ухвалила декларацію з українською резолюцією про порушення прав людини у Криму
Резолюція "Тривалі порушення прав людини та основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)", яку ухвалили на 27-ї сесії ПА ОБСЄ, засуджує окупацію Росією Криму і закликає Москву звільнити українських політв'язнів.
11 липня Парламентська асамблея ОБСЄ під час 27-ї щорічної сесії ухвалила Берлінську декларацію про зобов'язання країн-членів організації, повідомляють на сайті ПА ОБСЄ.
У декларації зазначено, що всі члени ОБСЄ мають бути відданими основоположним принципам міжнародного права і дотримуватися прав людини, як прописано у Статуті ООН і Гельсінському заключному акті, який закріпив політичні та територіальні підсумки Другої світової війни. Документ "наполегливо закликає" відновити зусилля щодо урегулювання конфліктів в Україні, Грузії, Молдові та Нагірному Карабаху, зазначено у прес-релізі.
Декларація містить три резолюції загальних комітетів ПА ОБСЄ і 16 додаткових резолюцій, зокрема запропонованої українською делегацією – "Тривалі порушення прав людини та основних свобод в Автономній Республіці Крим і місті Севастополі (Україна)". Її текст опубліковано на сайті ПА ОБСЄ.
Українська резолюція засуджує окупацію Росією Криму і закликає РФ звільнити українських політв'язнів.
"ПА ОБСЄ закликає Російську Федерацію покласти край агресії проти України і повністю виконувати свої зобов'язання, що випливають зі Статуту ООН, Гельсінського заключного акту, інших норм і принципів міжнародного права, а також принципів і зобов'язань у межах ОБСЄ", – ідеться у документі.
Також в ОБСЄ закликали Росію виключити Меджліс кримськотатарського народу зі списку екстремістських організацій і припинити переслідування і незаконне затримання жителів Криму, які виступають проти окупації.
У резолюції також зазначено, що Росія повинна "негайно і беззастережно" звільнити Олега Сенцова, Олександра Кольченка, Олексія Чирнія, Ремзі Меметова, Сейрана Салієва, Володимира Балуха, Олександра Костенка, Мусліма Алієва, Еміра-Усеїна Куку, Вадима Сірука, Арсена Джеппарова, Рефата Алімова та інших українських громадян, яких незаконно затримали або помістили у в'язниці за сфабрикованими обвинуваченнями.
Як заявив один із авторів резолюції, голова української делегації у ПА ОБСЄ, нардеп від Блоку Петра Порошенка Артур Герасимов, проект резолюції підписали представники парламентів Грузії, Литви, Латвії, Естонії, Канади, США, Швеції, Іспанії, Португалії та інших країн, повідомляє прес-служба БПП.
До Берлінської декларації увійшли ще дві резолюції, які російські ЗМІ називали антиросійськими: "Порушення прав людини та основних свобод у Російській Федерації", яку запропонувала делегація Швеції, і "Через десять років після війни серпня 2008 року у Грузії", подана представниками Грузії.
27-ма сесії ПА ОБСЄ проходила 7–11 липня у Берліні. У ній узяло участь приблизно 300 парламентаріїв із 53 держав – членів ОБСЄ та представники чотирьох партнерів організації.