Парубій: Понад 10 тис. осіб отримують зарплату за поширення фейків
На думку спікера Верховної Ради України Андрія Парубія, відсутність анонімності в соціальних мережах завадила б ботам у Росії дестабілізувати ситуацію в Україні.
Завданням тих, хто створює фейкові новини, є "завоювання умів людей". Про це спікер Верховної Ради України Андрій Парубій заявив в Італії під час зустрічі з головою Палати депутатів Італії Лаурою Болдріні, повідомляють на сайті українського парламенту.
"А вже потім приходять танки. Автори фейкових новин користуються тими досягненнями, які створив ЄС: свободою слова та свободою інформації. Потрібно зупиняти ті фейки, які пропагують ненависть", – сказав Парубій.
Спікер Верховної Ради зазначив, що будучи секретарем Ради національної безпеки і оборони України, він вивчав, як з'являються дестабілізаційні інформаційні хвилі і фейки. Він повідомив, що понад 10 тис. осіб отримують зарплату за поширення фейків, зокрема, через соціальні мережі.
Парубій також погодився з Болдріні, що необхідно боротися з образами в соціальних мережах. У цьому контексті він висловився за використання не анонімних "нікнеймів", а за відкритість у мережі, завдяки якій "боти в Росії не мали б такої можливості для дестабілізації ситуації в Україні".
15 травня президент України Петро Порошенко своїм указом увів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 28 квітня 2017 року про фізичних та юридичних осіб, проти яких уводять антиросійські санкції на строк від одного до трьох років.
У списку санкцій опинилися, зокрема, соціальні мережі "ВКонтакте" й "Одноклассники".
Рішення про блокування викликало суспільний резонанс, зокрема, у Росії.