Парубій заявив, що силовики заблокували тестування сенсорної кнопки перед запуском оновленої системи голосування в Раді
За словами голови українського парламенту VIII скликання, обраного народним депутатом від партії "Європейська солідарність" Андрія Парубія, 23 серпня силовики перервали тестування сенсорної кнопки для голосування в Раді. Парубій вважає, що це свідчить про "рейдерський підхід нової влади щодо Верховної Ради".
Голова Верховної Ради VIII скликання, обраний народним депутатом від партії "Європейська солідарність" Андрій Парубій заявив на брифінгу 27 серпня, що Служба безпеки України та Державне бюро розслідувань заблокували процес запуску сенсорної кнопки для голосування, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"За 10 хвилин до того, як мало розпочатися загальне тестування, коли 450 працівників Верховної Ради готові були зайти до зали і провести це тестування, до приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшли 12 слідчих, працівників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань. Вони зайшли в комп'ютерний центр, сказали, що проводяться слідчі дії, та заблокували роботу комп'ютерного центру й дали вказівки силовим підрозділам не впускати нікого із представників апарату в зал", – сказав Парубій.
За його словами, це сталося 23 серпня.
"Сам факт втручання силовиків у роботу найвищого державного органу свідчить про рейдерський підхід нової влади щодо Верховної Ради", – додав Парубій.
У липні Парубій говорив, що найближчим часом у парламенті України планують запустити в роботу спеціальну сенсорну кнопку, яка не дасть змоги народним депутатам голосувати замість своїх колег.
21 липня 2019 року відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. До парламенту пройшли п'ять партій: "Слуга народу" – 43,16%, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,05%, "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,10%, "Голос" – 5,82%.
23 серпня голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що сенсорну кнопку не передбачено регламентом Верховної Ради й "не сертифіковано". 26 серпня обраний нардеп від "Слуги народу" Руслан Стефанчук повідомив, що Раді запропонують перейти на систему голосування за відбитком пальця, а не з використанням сенсорної кнопки.