Піонтковський: Упевнений, частина операції із захопленням суден у Керченській протоці – можливість для Медведчука героїчно звільнити моряків G

Піонтковський: Мені здається, для безпеки України набагато корисніше просто заарештувати Медведчука
Фото: Kseniya Kirillova / Facebook

Повернення захоплених ФСБ Росії в Керченській протоці українських моряків може відбутися у найближчій перспективі як частина політичної кампанії лідера руху "Український вибір" Віктора Медведчука, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" російський політолог Андрій Піонтковський.

Українські моряки, затримані ФСБ РФ у Керченській протоці 25 листопада, можуть повернутися на батьківщину напередодні президентських виборів за сприяння політика і кума російського президента Володимира Путіна Віктора Медведчука. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив російський політолог Андрій Піонтковський.

"Я не думаю, що моряків будуть утримувати так само довго, як інших політв'язнів. В Україні є "чудовий" державний діяч – Медведчук. Він сяде у свій особистий літак, полетить у Кремль, пообідає зі своїм другом Путіним і привезе ваших моряків назад. Мені багато чого не зрозуміло в діях Києва. Воєнний стан, напевно, добре, бо треба називати речі своїми іменами. Але мені здається, для безпеки України набагато корисніше просто заарештувати Медведчука. З одного боку війна з Росією, з іншого боку – дипломатичні відносини, зростання товарообігу, і такого ворога України, організатора путінської агресії, як Медведчук, вважають великим державним діячем і він є чи не другом українського президента. Упевнений, частина операції із захопленням суден у Керченській протоці – можливість для Медведчука героїчно звільнити моряків напередодні виборів. А потім ще будуть українцям підказувати, кого треба обирати президентом", – заявив Піонтковський.

25 листопада РФ обстріляла і захопила в Чорному морі катери українських ВМС "Бердянськ" і "Нікополь", а також буксир "Яни Капу", які збиралися пройти через Керченську протоку в Азовське море. Із 24 захоплених українців троє дістали поранення.

ФСБ порушила проти українських військових кримінальну справу за статтею Кримінального кодексу РФ про незаконне перетинання державного кордону. 30 листопада "уповноважений із прав людини" в анексованому Криму Людмила Лубіна заявила, що всіх українських моряків перевезли до Москви. Трьох моряків помістили до лікарні СІЗО "Матросская тишина", інших доправили в СІЗО "Лефортово".

США засудили дії Росії, назвавши їх проявом агресії, Євросоюз висловив стурбованість застосуванням сили з боку РФ. Заяви з вимогою звільнити українських моряків опублікували також НАТО та ОБСЄ.