"Питання принципів". Вітренко звернувся в суд через невиплату премії за перемогу над "Газпромом"
За словами виконавчого директора НАК "Нафтогаз України" Юрія Вітренка, він подав позов у суд, оскільки виплату "Нафтогазом" премії за перемогу у процесі проти російського "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі передбачено в його трудовій угоді. Він зазначив, що премії мають отримати й інші співробітники компанії.
Виконавчий директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко повідомив, що подав до суду позов через невиплату йому премії за перемогу у процесі проти російського "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі.
Про це він розповів в ефірі "UA:Перший" 13 лютого.
"Якщо якісь чиновники чи політики хочуть не виконувати закони, порушувати закони, зобов'язувати компанію не виконувати закони, а виплата зарплати – це є закон, то тоді ми маємо захищати свої права... Я вже подав позов до суду. Я нікого не лякаю, я просто кажу, що є законний шлях захисту своїх інтересів. Якщо держава і не хоче по справедливості, і не хоче порівну, тоді потрібно йти до суду", – сказав Вітренко.
Він зазначив, що це – "питання принципів, це не питання навіть грошей". Премії за перемогу над "Газпромом" мають отримати й інші співробітники НАК, підкреслив Вітренко.
Виконавчий директор "Нафтогазу" повідомив, що позов подано до Печерського районного суду Києва.
"Я вимагаю виконання "Нафтогазом" зобов'язань за трудовим договором – виплати заробітної плати. Тому що ця премія – частина зарплати за українським законодавством. Вона прописана в моєму трудовому договорі і мала бути виплачена 30 грудня [2019 року]", – сказав він.
Вітренко додав, що пропонував керівництву держави розділити між громадянами країни всі гроші, зароблені командою "Нафтогазу".
"Не тільки мою премію, бо це замало вийде, а ділити всі гроші, які заробила моя команда. Це $3 млрд – останній платіж, який ми отримали за рішенням Стокгольмського арбітражу. До цього ми отримали ще $2,1 млрд, які вже пішли в державний бюджет і були витрачені. Плюс $7,2 млрд — це гарантовані платежі за новим транзитним контрактом. Тобто разом – це $10 млрд. Ділимо на всіх громадян України – виходить по 6 тис. грн. Якщо на родину – то це 16 тис. грн", – сказав виконавчий директор НАК.
Він уточнив, що відповіді на цю пропозицію поки не дістав.
28 лютого 2018 року Стокгольмський арбітраж задовольнив позов "Нафтогазу" до "Газпрому" про недостатні обсяги транзиту. Українська компанія домоглася компенсації в сумі $4,63 млрд. З урахуванням того, що арбітраж підтвердив борг української сторони за постачання газу в розмірі більше ніж $2 млрд, "Газпром" мав виплатити "Нафтогазу" $2,56 млрд. За твердженням української компанії, із 1 березня 2018 року на суму боргу нараховували пеню. "Газпром" оскаржив обидва рішення Стокгольмського арбітражу і розпочав процедуру розірвання контракту з "Нафтогазом".
У липні 2018 року "Нафтогаз" розпочав новий процес проти "Газпрому" у Стокгольмському арбітражі, вимагаючи переглянути транзитний тариф на 2018–2019 роки. Попередня сума вимог становила майже $12 млрд (без відсотків).
27 грудня 2019 року російська компанія "Газпром" виплатила Україні $2,9 млрд за рішенням Стокгольмського арбітражу.
"Газпром" і "Нафтогаз" у межах переговорів домовилися відкликати всі позови, які стосувалися контрактів 2019 року.
Топменеджмент компанії, який брав участь у процесі, отримає премію в розмірі 1% від $2,9 млрд, говорив Вітренко.
30 січня голова НАК Андрій Коболєв повідомив, що отримані від "Газпрому" $2,9 млрд компенсації за рішенням Стокгольмського арбітражу наразі на рахунках "Нафтогазу".
Вітренко розповідав 11 лютого, що звернувся до керівництва "Нафтогазу" щодо порушення компанією трудової угоди і невиплати йому премії за перемогу над "Газпромом". Він зазначав, що у процесі брала участь команда запрошених юристів, однак відповідальність за результат в арбітражі була, насамперед, на співробітниках НАК.