Політолог Дзівідзінський заявив, що низка партій можуть оскаржити результати виборів, якщо ЦВК не проведе термінове пережеребкування
Якщо після "ручного введення" Центральною виборчою комісією в бюлетень партії "Рух нових сил" не провести повторне жеребкування, то цілком імовірно, що учасники виборчого процесу, які не набрали достатньої кількості голосів, оскаржуватимуть результати виборів під приводом порушення процедури, заявив експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Владислав Дзівідзінський.
Рішенням надати номер у бюлетені одній із політичних партій без жеребкування Центрвиборчком створив підґрунтя для сумнівів у легітимності виборчого процесу, заявив на своїй сторінці у Facebook експерт Українського інституту аналізу та менеджменту політики Владислав Дзівідзінський.
Позов до суду щодо цього 3 липня подала Аграрна партія у зв'язку з унесенням партії "Рух нових сил" до бюлетеня під №22 без жеребкування. Лідер партії, експрезидент Грузії Михайло Саакашвілі заявляв, що його політсила згодна із цим рішенням і не має наміру вимагати повторного жеребкування.
"Якщо після ручного введення Центральною виборчою комісією до виборчого бюлетеня партії "Рух нових сил" не провести повторне жеребкування, то, цілком імовірно, учасники виборчого процесу, які не набрали достатньої кількості голосів, будуть оскаржувати результати виборів під приводом порушення процедури нумерації партій у бюлетені. Варто усвідомлювати, що ситуація з "Рухом нових сил" створила правовий прецедент. Щоб убезпечитись від оскаржень та претензій, ЦВК потрібно було повторне жеребкування провести відразу", – зазначив експерт.
Політолог переконаний, що особливих перешкод для швидкого проведення повторного жеребкування немає.
"Тим більше, що керівники поліграфічного комбінату "Україна" заявили, що потужностей для швидкого друку в них достатньо. В інтересах усіх, щоб повторне жеребкування пройшло якнайшвидше та друк бюлетенів із новою нумерацією було вже розпочато. Оскільки саме оскарження та затяжні судові розгляди з боку ЦВК займуть той самий час, який був би витрачений на друк бюлетенів", – вважає Дзівідзінський.
Шостий апеляційний адміністративний суд ухвалив рішення про необхідність провести нове жеребкування партій, які беруть участь у дострокових виборах до Верховної Ради. Про це 4 липня на засіданні Центральної виборчої комісії України повідомила її голова Тетяна Сліпачук. За її словами, Центрвиборчком має намір оскаржити рішення суду.
Дострокові парламентські вибори призначено в Україні на 21 липня. Виборчий процес розпочався 24 травня. 26 червня ЦВК провела перше жеребкування партій для участі в дострокових виборах.