Політолог Загородній: Із усіх голів правоохоронних структур у Холодницького найвищий рівень довіри населення
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький поводиться як незалежний прокурор, і "акваріумна історія" тільки зробила його сильнішим, вважає політолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
Глава Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Назар Холодницький в інтерв'ю виданню "Німецька хвиля" натякнув, що не збирається в політику і налаштований боротися з корупцією до перемоги, незважаючи на нападки з боку інших керівників правоохоронних структур, зокрема керівника Національного антикорупційного бюро Артема Ситника, написав у Facebook політолог, керівний партнер Національної антикризової групи Тарас Загородній.
"На тлі істерик і сліз Ситника позиція, яка викликає повагу. Думаю, з усіх керівників правоохоронних структур у Холодницького зараз найвищий рівень довіри серед населення. Він реально поводиться як незалежний прокурор. Й однозначно налаштований на боротьбу до перемоги – вибити його із сідла не вдалося. "Акваріумна історія" тільки зробила його сильнішим. В інтерв'ю Холодницький дав розгорнуту відповідь, чому порекомендував главі НАБУ звернутися до психіатра, зробив дуже недвозначні натяки", – заявив політолог.
Експерт вважає, що і Ситник, і генпрокурор Юрій Луценко мають політичні амбіції, а це заважає боротися з корупцією.
"Холодницький розуміє, чому Луценко і Ситник піднімають такий шум навколо "боротьби з корупцією". Кожен із них хоче зробити собі на цьому кар'єру в політиці. Що шкодить боротьбі з корупцією. Як можна саджати того, хто є твоїм потенційним партнером у політиці? Швидше полякати і відпустити. Холодницький натякає, що сам у політику не збирається, тому не хоче, щоби боротьба з корупцією стала предметом набору політичних балів. Чого хотів би уникнути Холодницький, оскільки планує нікому не підігравати і не хоче давати ніяких преференцій. Але обов'язково будемо стежити, щоб усе це реально втілювалося в життя, а не залишилося словами", – зазначив Загородній.
Холодницький очолив новий підрозділ ГПУ – Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру – 1 грудня 2015 року.
У березні 2018 року стало відомо, що НАБУ кілька тижнів прослуховувало кабінет Холодницького, приховану записувальну апаратуру прикріпили на великому акваріумі біля столу. Глава НАБУ Артем Ситник пояснював, що у справі глави САП мова йде про "злиття" інформації фігурантам кримінальних проваджень.
30 березня генпрокурор Юрій Луценко і Ситник передали до кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів скарги на Холодницького. Комісія не знайшла підстав для звільнення голови САП і рекомендувала оголосити йому догану.