Польський сенатор: Україна в питаннях історичної пам'яті поводиться як варвар
Криза в переговорах між Україною і Польщею щодо історичної спадщини зумовлена "серйозними й глибокими культурними відмінностями" між країнами, зазначив польський історик і сенатор Ян Жарин.
У переговорах між Україною та Польщею щодо історичної спадщини спостерігають кризу. Про це заявив польський історик і сенатор Ян Жарин в інтерв'ю виданню wPolityce.pl, відповідаючи на запитання про польські могили в Україні.
За його словами криза зумовлена "серйозними й глибокими культурними відмінностями" між Польщею та Україною.
"Україна не хоче належати до римської цивілізації. Вона поводиться як варвар у питаннях історичної пам'яті. У нинішній зовнішній політиці у нас багато спільного, у нас є багато позитивних пропозицій. Але взаємні відносини будуть дуже неглибокими, якщо Україна не зрозуміє, що глибші відносини відбуваються за культурним виміром", – заявив польський політик.
Він зазначив, що рішення зараз – "на стороні України".
Протягом трьох років у Польщі осквернили понад 15 українських пам'ятників, повідомляв Український інститут національної пам'яті. Жодної пам'ятки не відновили. За цей же період в Україні вандали пошкодили чотири польські пам'ятники, їх відновлено коштом української сторони.
Об'єднання українців у Польщі 26 квітня повідомило, що в Польщі на кладовищі села Грушовичі поблизу Перемишля розібрали надгробний пам'ятник воїнам УПА. У Міністерстві закордонних справ України назвали дії щодо руйнування пам'ятника воїнам Української повстанської армії поблизу Перемишля "демонстративними та провокаційними".
Після цього українська сторона скасувала дозвіл на пошук та ексгумацію поляків, загиблих на території України.