Помпео: Не було ніяких умов для візиту Зеленського до Вашингтона, просто потрібно знайти час
Для зустрічі у Вашингтоні президента України Володимира Зеленського та президента США Дональда Трампа потрібно знайти "відповідні можливості", сказав державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео.
Президент США Дональд Трамп не висував Україні жодних умов для візиту до Вашингтона президента України Володимира Зеленського. Про це 31 січня в Києві під час спільного брифінгу із Зеленським заявив державний секретар Сполучених Штатів Америки Майк Помпео, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
На запитання, чи існувала умова, що для зустрічі Трампа і Зеленського в Білому домі українська сторона спочатку мала провести розслідування діяльності сина колишнього віцепрезидента США Джо Байдена Гантера, який був причетний до компанії Burisma, Помпео відповів, що здивований чути це.
"Я здивований запитанням, але відповідь не здивує. Не було ніяких умов, щоб президент Зеленський міг приїхати до Вашингтона. Просто нам потрібно знайти відповідний час і можливості для цієї зустрічі. Ми хочемо переконатися, що зустріч відбудеться в той час, коли буде показано значний прогрес. Між нашими країнами є багато роботи. Наші команди обговорюють ці можливості. Ми бачимо економічні можливості для американських підприємств тут... Ми завжди будемо раді вітати президента України у Вашингтоні. Ми впевнені, що така зустріч відбудеться", – сказав він.
Єдина зустріч Зеленського та Трампа пройшла 25 вересня в Нью-Йорку в межах сесії Генеральної асамблеї ООН. Також у політиків було кілька телефонних розмов, одна з них і стала причиною початку офіційного розслідування в межах процедури імпічменту Трампа. The Washington Post і The New York Times оприлюднили публікації, у яких повідомляли про ймовірний тиск американського президента на Зеленського під час липневої бесіди.
Опублікована стенограма цієї розмови свідчить, що Трамп порушив питання про розслідування діяльності в Україні Гантера Байдена – сина колишнього віцепрезидента США і свого ймовірного суперника на президентських виборах 2020 року Джо Байдена. Зеленський пообіцяв Трампу, що новий український генпрокурор "подивиться на ситуацію". За даними інформатора, Білий дім намагався приховати стенограму бесіди.
Трамп називає розслідування "полюванням на відьом" і наполягає, що не тиснув на Зеленського. Президент України заявив, що під час телефонної бесіди його ні до чого "не підштовхували", і підкреслив, що не хоче бути втягнутим у передвиборчу кампанію у США.
На засіданні 18 грудня Палата представників схвалила обидві статті обвинувачення в межах процедури імпічменту Трампа: "зловживання службовим становищем", а також "перешкоджання роботі Конгресу" під час проведення розслідування. Демократи вважають, що глава Білого дому заради власної політичної вигоди проігнорував національні інтереси США. Трамп став третім американським президентом, якому оголосила імпічмент Палата представників.
Сенат Конгресу США 16 січня 2020 року розпочав процес у справі про імпічмент Трампа. 18 січня члени Палати представників передали в Сенат 111-сторінковий документ з обґрунтуванням імпічменту. Юристи Трампа вважають, що обидві статті має бути відхилено.
Більшість у Сенаті належить однопартійцям нинішнього американського президента – представникам Республіканської партії, більшість у Палаті представників – у демократів.