Понад 70% опитаних підтримує розпуск Ради і призначення дострокових виборів – дослідження
72% опитаних українців підтримують розпуск Верховної Ради VIII скликання, 18% – не підтримують, зазначено в дослідженні Соціологічної групи "Рейтинг".
Понад 70% опитаних Соціологічною групою "Рейтинг" українців підтримує ідею розпустити парламент і призначити дострокові вибори у Верховну Раду. Результати опитування опубліковано на сайті "Рейтингу" 22 травня.
72% опитаних підтримують розпуск Верховної Ради VIII скликання, 18% – не підтримують, 10% вагалися з відповіддю.
"Найвищий рівень підтримки – на півдні та сході (більше 80%). Поряд із цим в інших макрорегіонах за розпуск ВРУ – не менше 60% опитаних. Певна відмінність у ставленні до проведення дострокових виборів спостерігається серед прихильників Блоку Петра Порошенка, "Солідарності", більшість яких – проти цієї ініціативи", – ідеться у прес-релізі.
Дослідження проводили із 16-го до 21 травня по всій Україні, крім тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму. Методом особистого інтерв'ю було опитано 2 тис. повнолітніх громадян. Похибка репрезентативності дослідження не перевищує 2,2%.
Верховну Раду України VIII скликання було обрано на позачергових парламентських виборах 26 жовтня 2014 року, парламентарії склали присягу 27 листопада 2014 року. У Раду обрали 423 депутатів: 225 за списками політичних партій і 198 мажоритарників. У 27 округах, розташованих в окупованому Криму і на підконтрольній бойовикам території Донбасу, виборів не проводили.
17 травня спікер парламенту Андрій Парубій оголосив про припинення існування коаліції "Європейська Україна", оскільки з неї вийшла фракція "Народного фронту". Відтоді розпочався 30-денний термін, протягом якого депутати мають створити у Раді нову коаліцію. Якщо за цей час нова коаліція не з'явиться, президент має право оголосити про розпуск парламенту і призначити дострокові вибори. Однак за законом розпуск парламенту менше ніж за шість місяців до чергових виборів неможливий.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. За словами президента, юридичною підставою для розпуску нинішнього складу Ради є відсутність із 2016 року коаліції.
Зеленський також звернувся до голови Верховної Ради Андрія Парубія із пропозицією скликати 22 травня позачергове пленарне засідання парламенту. Президент просив спікера внести до порядку денного питання про ухвалення змін до законів "Про вибори народних депутатів України" та "Про публічні закупівлі".
На позачерговому засіданні парламенту 22 травня законопроекти Зеленського не внесли до порядку денного сесії. Наступне засідання Ради відбудеться 28 травня.