Порошенко: Якими б абсурдними не виглядали обвинувачення України, ми уважно перевіримо оприлюднену NYT інформацію
Президент України Петро Порошенко доручив невідкладно перевірити інформацію про нібито постачання ракетних двигунів або відповідних технологій Північній Кореї.
У зв'язку з публікацією The New York Times інформації про можливе використання українських двигунів на північнокорейських ракетах Україна проведе ретельне і всебічне розслідування. Про це повідомив президент України Петро Порошенко у Facebook.
"Україна сумлінно дотримується міжнародного режиму нерозповсюдження. Добровільно позбувшись третього за потужністю ядерного потенціалу у світі, ми зробили унікальний внесок у міжнародну безпеку і ніколи б не дозволили собі поставити під сумнів нашу відданість міжнародним зобов'язанням", – зазначив президент.
Порошенко дав три дні на те, щоб цю інформацію перевірили.
"Якими б абсурдними не виглядали обвинувачення України, як відповідальні партнери ми маємо уважно перевірити опубліковану виданням The New York Times інформацію про нібито постачання ракетних двигунів чи відповідних технологій Північній Кореї. Тому доручив невідкладно під головуванням секретаря Ради національної безпеки і оборони України із залученням Міжвідомчої комісії з політики ВТС та експортного контролю, а також ДП "Південмаш" та КБ "Південне" провести ретельне та всебічне розслідування ситуації і доповісти про результати протягом трьох днів", – написав він.
Президент додав, що перевірка дасть можливісь точно підтвердити надуманість припущень про "український слід" і, можливо, "локалізувати справжнє джерело і задум цього безпідставного фейку".
"Україна дорожить своєю діловою репутацією надійного партнера у сфері захисту і нерозповсюдження ракетно-космічних технологій", – підкреслив він.
14 серпня видання The New York Times написало, що успішність випробувань північнокорейських ракет можна пояснити тим, що їх оснащують двигунами із заводу "Південмаш" у Дніпрі, історично пов'язаного з російським виробництвом ракет.
Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов назвав провокацією інформацію про постачання Північній Кореї українських ракетних технологій.
Прес-служба "Південмашу" спростувала постачання КНДР ракетних двигунів.
15 серпня експерт із військових ракетних технологій із Міжнародного інституту стратегічних досліджень Майкл Еллеман, на якого посилалося The New York Times, заявив, що не говорив про причетність української влади до постачання ракетних двигунів у КНДР.
У Держдепі США заявили, що Сполучені Штати "серйозно ставляться" до інформації про можливі постачання двигунів Пхеньяну.
15 серпня джерело в американській розвідці повідомило Reuters, що модифікації українських двигунів РД-250 у КНДР могли створити з допомогою іноземних учених-північнокорейців, які навчалися за кордоном.