Порошенко про Ічню: У Британії сталася хімічна атака. Там вимагали звільнити керівництво армії? Навпаки, країна об'єдналася
Щоб вирішити проблему зі зберіганням боєприпасів, потрібні системні зміни, заявив президент України Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко не відкидає кадрових висновків щодо військового керівництва країни після детонації боєприпасів на арсеналі в Ічнянському районі Чернігівської області. Про це глава держави заявив 11 жовтня у Хмельницькій області на навчаннях "Чисте небо 2018", передає кореспондент "ГОРДОН".
"Шкода і боляче... Це має навчити нас рішучих дій... Але я хочу навести один приклад. У центрі Європи, у Британії сталася хімічна атака надзвичайно небезпечним агентом. Отруйною речовиною "Новачок". Яка призвела до загибелі та інвалідності багатьох людей. І що ми побачили в суспільстві Великобританії? Вимоги звільнити керівництво розвідки? Спецслужб? Армії чи уряду? Навпаки, країна об'єдналася, вирахували російських терористів", – заявив Порошенко.
Він додав, що вибухи на арсеналі під Ічнею були наслідком дії диверсійних груп, згідно з попередніми даними слідства, і диверсанти "кидають тінь на імідж українських військових і спецслужб".
За словами Порошенка, він сподівається на швидку реакцію правоохоронних органів щодо ситуації в Ічні. "Я не відкидаю і певних кадрових висновків, але, на жаль, тільки кадровими висновками проблеми не вирішити. Тут потрібні системні зміни", – заявив Порошенко.
Глава держави доручив керівництву Міністерства оборони України та Генерального штабу Збройних сил України надати список звільнених генералів і офіцерів, які несуть відповідальність за ситуацію зі зберіганням боєприпасів. "Винних точно потрібно притягнути до відповідальності", – зазначив Порошенко.
У ніч на 9 жовтня в районі селища Дружба Ічнянського району Чернігівської області почали вибухати боєприпаси на території 6-го арсеналу Міністерства оборони України.
Військова прокуратура Центрального регіону України відкрила кримінальне провадження за ч. 3 ст. 425 Кримінального кодексу України (недбале ставлення військової службової особи до служби, якщо воно спричинило тяжкі наслідки, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану). Служба безпеки України не відкидає диверсії.
Загиблих та травмованих немає. Станом на 10 жовтня евакуйовано 12 500 осіб.
10 жовтня пожежу повністю загасили, на двох тліючих майданчиках були помітні поодинокі вибухи.