Порошенко про реформи для вступу до Євросоюзу і НАТО: Проблеми виявилися глибшими, опір – сильнішим, рішення – складнішими
Вступ у Євросоюз і НАТО так і залишиться мрією, якщо Україна не зуміє забезпечити критичної маси змін, заявив український президент Петро Порошенко.
У найближчому майбутньому парламент остаточно схвалить поправки до Конституції, які закріплять курс України на вступ у Євросоюз і НАТО. Таке переконання висловив український президент Петро Порошенко в колонці для спецпроекту НВ "Світ у 2019", опублікованій 1 січня на сайті "Нового времени".
"Однак наш вступ до Євросоюзу і Північноатлантичного альянсу так і залишиться мрією, якщо не зуміємо забезпечити критичної маси змін, необхідних для того, щоб відповідати всім критеріям членства. Темпи реформ зараз не такі, якою була швидкість, спроектована нами на старті. Проблеми виявилися глибшими, опір – сильнішим, рішення – складнішими. Так, вистояли і відновили економічне зростання. Проте більшість українців так і не відчула покращення добробуту, а рівень життя відновлюється повільно і нерівномірно в різних регіонах, соціальних і вікових групах", – написав Порошенко.
За його словами, "найголовнішим є пакет рішень, покликаних прискорити економічне зростання – від введення податку на виведений капітал до запуску цивілізованого ринку землі".
"Це дозволить залучити нові інвестиції, створити робочі місця і відчути, нарешті, користь від реформ", – додав Порошенко.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і початку російської агресії на Донбасі. Наприкінці 2014-го Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики “позаблоковості“. У червні 2017 року парламент підтримав закон, що закріплює намір України вступити в НАТО.
У грудні 2017 року президент України Петро Порошенко говорив, що у недалекому майбутньому в Україні проведуть референдуми про вступ країни в НАТО і Європейський союз.
На початку серпня 2018-го президент заявив, що Верховна Рада зможе зібрати 300 голосів для внесення змін до Конституції та законодавчо встановити курс країни на Євросоюз і НАТО.
20 вересня 2018 року Верховна Рада України внесла до порядку денного сесії і направила на розгляд Конституційного Суду України законопроект про закріплення в Конституції курсу України на членство в ЄС і НАТО.