Порошенко: Реформи іноді болючі, і політичному лідерові потрібно бути готовим заплатити за це персональну ціну
В інтерв'ю німецькому виданню Welt колишній президент України Петро Порошенко назвав свої досягнення і невдачі на посаді глави держави та підкреслив, що хоче залишитися в політиці.
П'ятий президент України Петро Порошенко в інтерв'ю німецькому виданню Welt заявив, що пишається п'ятьма роками свого президентства.
Він сказав, що за цей час в Україні було проведено більше реформ, ніж за чверть століття до цього. Порошенко висловив думку, що захистив Україну від російської агресії, однак "реформи іноді болючі, і політичному лідерові потрібно бути готовим заплатити за це персональну ціну".
Він зазначив, що не вважає програні вибори президента своєю поразкою. Результат свідчить про те, що в Україні відбулися вільні і чесні вибори, переконаний Порошенко.
За словами екс-президента, найбільшим його досягненням є зміцнення стабільності в українському суспільстві. Екс-президент сказав, що почав із нуля і побудував сильну українську армію. За його каденції в Україні досягли незалежності Української православної церкви від Москви і забезпечили захист української мови. За його словами, було також досягнуто енергетичної незалежності від Росії, відновлено систему правосуддя і банківську систему.
Порошенко нагадав про реформу децентралізації, створення антикорупційної інфраструктури. Він підкреслив, що на початку його президентства валовий внутрішній продукт скорочувався на 15% на рік. Зараз в Україні зростання на 3,4%. Інфляція тоді становила 45%, цього року вона становить 6%.
Найбільше Порошенко шкодує про те, що війну на Донбасі закінчити не вдалося. За його словами, рішення – не в Україні і не в Брюсселі, "ключ лежить у Москві".
Він сказав, що українська сторона дотримується Мінських домовленостей, Росія цього не робить. Екс-президент підкреслив, що всі реформи проводили в умовах війни, яка лягла важким тягарем на українську економіку та суспільство.
Він додав, що хоче залишитися в політиці і буде радий допомогти новому президенту порадою, коли вона йому знадобиться. Порошенко додав, що буде шукати спосіб узяти участь у наступних президентських виборах, "але не тому, що я хочу влади, а тому, що я хочу допомогти запобігти втраті того, чого ми досягли".
Петра Порошенка було обрано президентом України на позачергових виборах президента 25 травня 2014 року.
21 квітня в Україні відбувся другий тур виборів президента. Згідно з остаточними підсумками, новим президентом України став Володимир Зеленський, який набрав 73,22% голосів. Порошенко здобув 24,45% голосів виборців.