Порошенко заявив, що грошове забезпечення українських військових необхідно підвищувати
У 2016–2018 роках на службу у Збройні сили України за контрактом прийшло понад 130 тис. осіб, але частина з них має намір звільнитися, оскільки незадоволена грошовим забезпеченням, соцпакетом і проблемами із забезпеченням житлом, зазначив президент України Петро Порошенко.
Грошове забезпечення українських військових необхідно підвищувати. Про це заявив президент України Петро Порошенко 11 жовтня у Хмельницькій області на навчаннях "Чисте небо 2018", повідомила його прес-служба.
"Рада національної безпеки і оборони України під час затвердження військового бюджету на 2019 рік підтримала мою пропозицію збільшити грошове забезпечення українських воїнів на 35–37%. Я впевнений, що треба продовжувати цю лінію і в подальшому".
Він зазначив, що у 2016–2018 роках у ЗСУ на службу за контрактом прийшло понад 130 тис. осіб, але частина з них має намір звільнитися, оскільки незадоволена грошовим забезпеченням, соцпакетом і проблемами із забезпеченням житлом.
"Потрібно об'єктивно визнати, що недостатня привабливість рівня грошового забезпечення, традиційні низькі темпи забезпечення житлом, хоча ми підняли їх у рази зараз – і у ЗСУ, і в інших силових підрозділах, нерозвинена інфраструктура, тривалі побутові незручності на місцях постійної дислокації – усе це уповільнює процес професіоналізації українського війська і сприяє відтоку вже добре підготовлених кадрів", – сказав Порошенко.
Разом із тим він зазначив, що в Україні реалізують масштабну програму облаштування гуртожитків для солдатів, додали у прес-службі.
"Подільськ, Миколаїв, Дачне, Очаків, Броди, Старичі, Мирне, Новоград-Волинський, Конотоп, Гончарівське, Бердичів, Кременчук, Житомир, Десна, полігон Широкий Лан та багато-багато інших місць... Одночасно розпочато будівництво 184 гуртожитків для 23 тис. українських військовослужбовців-контрактників... Здача більшості об'єктів має відбутися цьогоріч і вже, я сподіваюся, за тиждень, ми поїдемо перевіряти здачу вже перших об'єктів", – сказав президент.
6 вересня РНБО ухвалила рішення спрямувати у 2019 році на потреби сектору нацбезпеки та оборони 5% ВВП (приблизно 200 млрд грн).
Під час презентації проекту держбюджету на 2019 рік прем'єр-міністр Володимир Гройсман говорив, що мінімальний рівень зарплатні українського військового становитиме 10 тис. грн
14 вересня уряд схвалив проект держбюджету на 2019 рік і передав його у Верховну Раду.