Порошенко: Закликаю українців молитися, щоб Господь не допустив провокацій, яких так прагнуть наші вороги
Українці прагнули до автокефалії своєї православної церкви з перших днів відновлення незалежності країни, зазначив президент України Петро Порошенко.
Президент України Петро Порошенко, підписуючи 3 листопада у Стамбулі угоду між Україною і Вселенським патріархатом, закликав українців молитися за незалежну православну церкву. Про це повідомляє Адміністрація Президента України.
"Сьогодні історичний день. Історичний день, який був започаткований із перших днів відновлення незалежності України, коли українці прагнули і молилися, щоб Господь послав їм незалежну автокефальну єдину помісну Українську православну церкву. Закликаю українців молитися за мир, за єдність української церкви. Молитися, щоб Господь не допустив провокацій, яких так прагнуть наші вороги, щоб Господь не допустив крові", – сказав Порошенко.
За його словами, в Україні будуть робити все можливе, щоб якомога швидше завершити процедуру надання томосу українській церкві.
Синод Вселенського патріархату 11 жовтня ухвалив низку рішень, які стосуються автокефалії Української православної церкви. Зокрема, рішення Константинопольського патріархату від 1686 року про передання української церкви в управління Московського патріархату скасовано, із предстоятеля Української православної церкви Київського патріархату Філарета було знято накладену РПЦ анафему, йому і предстоятелю Української автокефальної православної церкви Макарію повернуто канонічний статус.
Рішення Синоду президент України Петро Порошенко назвав наданням автокефалії Українській православній церкві. Офіційний томос вселенський патріарх Варфоломій вручить обраному на об'єднавчому соборі предстоятелю єдиної помісної Української православної церкви.
Філарет заявляв, що щонайменше 10 ієрархів Московського патріархату вже готові перейти в об'єднану церкву.
15 жовтня Синод Російської православної церкви у Мінську ухвалив рішення про повний розрив євхаристійного спілкування з Константинопольським патріархатом. У засіданні Синоду РПЦ узяв участь митрополит Київський УПЦ МП Онуфрій.