Порошенко знову не з'явився на допит у ДБР. Його адвокати заявили, що бюро видає "відосики" за повістки
На сьогодні експрезидента України Петра Порошенка викликали в Державне бюро розслідувань у справі про незаконне переміщення картин і у справі про "плівки Байдена". У бюро він не з'явився, оскільки, як стверджують адвокати політика, повістки на допит йому вручили в неналежний спосіб.
29 травня п'ятий президент України, народний депутат від "Європейської солідарності" Петро Порошенко не прийшов на допит у Державне бюро розслідувань, повідомило агентство УНІАН.
До журналістів під будівлею ДБР у Києві підійшли адвокати Порошенка, які заявили, що повістки експрезиденту вручили в неналежний спосіб, тому він не з'явився на допит. Захисники експрезидента кажуть, що співробітники ДБР обманюють, коли кажуть, що повістки надіслали за місцем роботи, проживання та реєстрації Порошенка.
28 травня адвокати політика Ілля Новіков та Ігор Головань заявили, що експрезидент на допит не прийде.
"Слідчі ДБР не змогли з дотриманням закону вручити повістки. Вони намагалися запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням "відосика" [про виклик на допит] на сайті ДБР... Цього не буде. Петро Порошенко, безумовно, не буде розглядати це як законний спосіб виклику на допит", – процитувала "Європейська солідарність" Новікова.
Минулого разу Порошенка викликали на допит на 26 травня у справі про незаконне переміщення картин (він на нього не з'явився).
Сьогодні об 11.00 його мали допитати в цій справі, а о 12.00 – у справі про "плівки Байдена". В обох кримінальних провадженнях його викликали як свідка.
У ДБР повідомляли, що в першій справі досліджують обставини переміщення через митний кордон України із приховуванням від митного контролю колекції культурних цінностей, яка налічує 43 картини всесвітньо відомих художників. Порошенко у відповідь заявив, що картини купив і законно ввіз в Україну ще до своєї президентської каденції – 2012 року. 26 травня експрезидент разом із дружиною Мариною Порошенко презентував у столичному Музеї Івана Гончара виставку картин, які фігурують у розслідуванні ДБР. В експозиції представлені роботи Івана Айвазовського, Льва Лагоріо, Вільгельма Котарбінського, Василя Тропініна, Василя Хмелюка та Іллі Рєпіна. 28 травня стало відомо, що Печерський районний суд заарештував цю колекцію.
У другій справі ДБР вивчає ймовірне незаконне використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, яка може завдати істотної шкоди державним інтересам. Справа стосується публікації записів нібито розмов Порошенка і колишнього віцепрезидента США Джо Байдена. Позафракційний нардеп Андрій Деркач, який опублікував записи, вважає, що Байден міг чинити тиск на керівництво України. Порошенко заявив, що записи сфабриковано, і звинуватив Офіс президента у причетності до їх оприлюднення.