Портников про членство РФ у НАТО: Не хвилюйтеся, Володимире Володимировичу, з Україною у вас обов'язково вийде

Портников: Якби не Путін, ми могли б переконувати українців десятиліттями
Фото: Вільна Академія Змін / Facebook

Єдиною людиною, яка змінила уподобання українців на користь вступу країни до НАТО, є президент РФ Володимир Путін, зазначив політичний оглядач Віталій Портников.

Агресія Російської Федерації щодо України сприяла зміні громадської думки в Україні на користь вступу країни в НАТО. Таку думку в колонці для "Грани.Ру" висловив політичний оглядач Віталій Портников.

"Рішення українського парламенту зафіксувати курс на євроатлантичну інтеграцію відповідає волі більшості наших громадян, і з кожним днем кількість людей, зацікавлених у вступі України до Альянсу, тільки збільшується. Я би написав: із кожним днем війни", – вважає він.

Портников зазначив, що єдина людина, яка відповідає за стрімку зміну настроїв українців, – президент РФ Володимир Путін.

"Саме після віроломного нападу на Крим, саме після появи диверсантів на Донбасі в українців у буквальному сенсі слова відкрилися очі. Вони зрозуміли, хто – ворог, а хто – друг", – уважає оглядач.

Він назвав "катастрофічною помилкою" недооцінення українським суспільством євроатлантичної інтеграції, унаслідок якого воно "залишилося сам на сам із жорстоким і підступним агресором".

"Якби не Путін, ми могли б переконувати українців десятиліттями. А тепер нам нічого більше не треба доводити. Нам потрібно лише пояснювати співвітчизникам, чому ми на третьому році війни ще не в НАТО. Путін скаржився Оліверу Стоуну, що намагався влаштувати вступ Росії до НАТО, але чомусь не вийшло. Не хвилюйтеся так, Володимире Володимировичу. З Україною у вас обов'язково вийде", – заявив Портников.

8 червня Верховна Рада ухвалила законопроект №6470, яким на законодавчому рівні закріпила намір України вступити до НАТО.

Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від здійснення політики "позаблоковості".

Згідно з новою Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням. Президент України Петро Порошенко повідомляв, що рішення про вступ України до НАТО ухвалюватимуть на референдумі.

За результатами соцопитування, проведеного із 21 квітня до 5 травня 2017 року, вступ країни до НАТО підтримують 46% опитаних, не підтримують – 27%.