Портников про вибори президента України: Увага до форми, а не змісту є симптомом деградації суспільства
Багато великих людей зловживало вином, віскі, тютюном і навіть наркотиками, і як результат з'явилися знамениті книги, картини і симфонії, зазначив політичний оглядач Віталій Портников. Так він прокоментував публічне здавання аналізів кандидатами у президенти України Петром Порошенком і Володимиром Зеленським.
На виборах президента України суспільству потрібно звертати увагу не на те, кому здають аналізи кандидати у президенти Петро Порошенко та Володимир Зеленський, а на зміст їхніх обіцянок. Таку думку в колонці для "Еспресо" висловив політичний оглядач Віталій Портников.
"Я зовсім не стверджую, що президентом України повинен бути алкоголік або наркоман. Але мене цікавлять перш за все наміри людини, яка збирається зайняти президентське крісло. Здоровий як бик ідіот на посаді глави моєї держави мене не влаштовує. Як не влаштовує здоровий як бик ідіот за кермом машини, в яку я сяду за кілька хвилин. Так, це дуже добре, що у нього є довідка, він не п'яний і не нюхав кокаїну. Але що робити, якщо він не вміє водити, якщо у нього немає прав?" – написав він.
За словами оглядача, українців почали цікавити аналізи і перестали цікавити водійські права.
"Що ми обговорюємо? Якому пулу лабораторій здав аналізи Порошенко? Кому належить медична клініка, у якій здавав аналізи Зеленський? Ми що з вами, справді сумніваємося в результатах цих аналізів? Ми не знаємо, що люди здають аналізи публічно, коли впевнені в їх результаті? За кого нас тримають, і що думаємо про себе ми?" – зазначив Портников.
Він підкреслив, що "багато великих людей зловживали вином, віскі, тютюном і навіть наркотиками, а в результаті з’явилися знамениті книги, котрими ми зачитуємося, картини, в чергах до яких стоїть весь світ, симфонії, які залишаються на вершинах музики".
Портников погодився, що інтерес українців до історії з аналізами – "це демократія".
"Але не потрібно обманювати хоча б самих себе – вся ця увага до форми, а не змісту є симптомом деградації суспільства, тотальної втрати відповідальності за майбутнє своєї країни. Громадянин не просто має право вимагати від кандидата на посаду глави держави точних і ясних відповідей щодо намірів на цій посаді. Громадянин зобов'язаний це робити, якщо він розраховує, що в такій країні буде жити він сам і його діти. Тому що політик має право на експеримент тільки тоді, коли його виборець знає про зміст цього експерименту. Ми з вами – не кролики з циркових капелюхів", – написав оглядач.
31 березня в Україні відбулися чергові президентські вибори. У них взяло участь 39 кандидатів. Явка виборців становила 62,8%.
Згідно з даними опрацювання Центральною виборчою комісією 100% електронних протоколів, у кандидата у президенти, шоумена Володимира Зеленського 30,24%, у чинного глави держави Петра Порошенка – 15,95% голосів. Вони виходять у другий тур, який заплановано на 21 квітня.
Увечері 3 квітня Зеленський запропонував провести дебати на стадіоні "Олімпійський" у Києві. Він заявив, що чекає відповіді від Порошенка протягом 24 годин, і висунув низку умов.
"Кандидати повинні обов'язково пройти медичну експертизу і довести народу, що серед них немає ні алкоголіків, ні наркоманів. Країні потрібен здоровий президент. На знак поваги як мінімум до третини громадян України ви повинні публічно сказати, що дебати відбудуться не з маріонеткою Кремля чи [Ігоря] Коломойського, не з ватником, не з малоросом, не з бидлом, а з кандидатом у президенти України Володимиром Зеленським", – заявив шоумен.
У ніч на 4 квітня Порошенко прийняв пропозицію.
Сьогодні кандидат у президенти України шоумен Володимир Зеленський здав аналізи у клініці Eurolab.
Чинний президент Петро Порошенко для проведення дослідження приїхав на НСК "Олімпійський", де у нього взяли зразки медики з чотирьох клінік.
Головний лікар київської міської клінічної лікарні "Соціотерапія" Володимир Ярий заявив, що психоактивних речовин в організмі Порошенка не виявили.
Результати тесту на наркотики опублікував і Зеленський. Клініка Eurolab наркотиків не виявила.