Посла України викликали у МЗС Грузії через заяви Саакашвілі

Саакашвілі: У нас немає уряду. Я вважаю, що грузинський уряд абсолютно нелегітимний
Фото: Mikheil Saakashvili / Facebook

У міністерстві закордонних справ Грузії сподіваються, що Україна дасть належну оцінку заявам голови українського Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі.

Міністерство закордонних справ Грузії викликало на бесіду посла України Ігоря Долгова в зв'язку із заявами голови українського Виконавчого комітету реформ Михайла Саакашвілі про нелегітимність влади Грузії. Про це 10 липня повідомляє пресслужба міністерства закордонних справ Грузії.

"На зустрічі грузинська сторона ще раз підтвердила стратегічні та дружні відносини і дружбу між Україною та Грузією й висловила стурбованість через неприйнятні заяви українського посадовця про грузинську владу", – ідеться в повідомленні.

Дії Саакашвілі є порушенням грузинського законодавства і шкодять відносинам між країнами, заявили у МЗС.

"Грузинська сторона висловила сподівання, що українська сторона дасть належну оцінку цьому факту і обидві сторони докладуть зусиль для подальшого розвитку відносин. Глава МЗС Грузії провів розмову з українським колегою [Дмитром Кулебою] на цю тему. Він висловив стурбованість інцидентом і пообіцяв з'ясувати ситуацію", – додали у відомстві.

9 липня Саакашвілі у відеозверненні заявив про нелегітимність грузинської влади. Відповідне відео грузинською мовою опублікували на YouTube-каналі "Миша Вернись".

"У нас немає уряду. Я вважаю, що грузинський уряд абсолютно нелегітимний. Я не визнаю ані на секунду його легітимності, і я не визнаю ані на секунду легітимності цієї ситуації у Грузії. Це нелегальна ситуація", – наводять цитату зі звернення політика в описі до відео. Цю ж цитату наводить і агентство "Грузия Online".

У червні Саакашвілі заявляв, що не є держслужбовцем України, оскільки він не є членом уряду або офіційним представником будь-якого іншого посадовця, зазначає "Новости-Грузии".

Михайло Саакашвілі обіймав посаду президента Грузії два строки поспіль у 2004–2013 роках. Невдовзі після звільнення з посади президента він покинув країну.

У 2015–2016 роках Саакашвілі очолював Одеську облдержадміністрацію. Йому дали українське громадянство у травні 2015 року, а в липні 2017-го він втратив його. У травні 2019 року президент України Володимир Зеленський повернув Саакашвілі українське громадянство.

Із червня 2020 року Саакашвілі перебуває на посаді голови Виконавчого комітету реформ України.