Посли G7 стурбовані ситуацією із Сенцовим та іншими українськими політв'язнями

14 травня Сенцов оголосив безстрокове голодування
Фото: ЕРА

Посли країн "Великої сімки" вважають, що звільнення з російських в'язниць українського режисера Олега Сенцова та інших політв'язнів було б важливим гуманітарним кроком уперед.

Посли країн "Великої сімки" (G7) – Канади, Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США – стурбовані ситуацією з ув'язненим у російській тюрмі українським режисером Олегом Сенцовим та іншими політв'язнями. Про це повідомляє прес-центр канадського представництва групи підтримки послів G7 у Києві у Twitter.

"Їхнє звільнення як частина ширшого двостороннього обміну затриманими було б важливим гуманітарним кроком уперед", – ідеться в заяві.

Сенцова засудили у РФ до 20 років позбавлення волі 25 серпня 2015 року. Російський суд визнав його винним у створенні у Криму терористичної спільноти та керівництві нею, спробі придбання вибухових пристроїв і незаконному зберіганні вогнепальної зброї та боєприпасів, двох терористичних актах та підготовці ще одного теракту. Сенцов своєї провини не визнав.

14 травня 2018 року режисер оголосив безстрокове голодування в колонії міста Лабитнангі. Він висунув вимогу звільнити 64 українських політв'язнів, але себе до списку не заніс.

9 червня президент України Петро Порошенко телефоном обговорив із президентом РФ Володимиром Путіним питання українських політв'язнів. Лідери домовилися, що омбудсмени обох країн найближчим часом відвідають ув'язнених громадян.

13 червня омбудсмен України Людмила Денісова вирушила в Росію. За тиждень їй не вдалося зустрітися із жодним українським політв'язнем. 15 червня вона намагалася потрапити в колонію до Сенцова, але її не пустили. Потім, за словами Денісової, вона домовилася з російським омбудсменом Тетяною Москальковою, що вони синхронно відвідають ув'язнених 19 червня. Денісова мала вирушити на зустріч до Сенцова, а Москалькова – на зустріч до заарештованого в Україні журналіста, керівника "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського, але відвідування ув'язнених знову не відбулося.

Москалькова запевняє, що Сенцов отримує підтримувальну терапію і фактично перебуває на лікувальному голодуванні.

Сестра Сенцова Наталія Каплан у коментарі "ГОРДОН" 19 червня сказала, що достовірної інформації про стан здоров'я режисера немає. "Поки у нас тільки інформація російського омбудсмена, довіри до якої немає", – уточнила Каплан.

21 червня Денісова повідомила, що попросила Мін'юст України звернутися в Європейський суд із прав людини, тому що, за її словами, є підстави вважати, що Сенцова примусово годують, а приймання їжі проти власної волі заборонено міжнародним законодавством.

Сьогодні із Сенцовим повинен зустрітися його адвокат Дмитро Дінзе.