Посли G7 привітали проведення парламентських виборів в Україні "на конкурентній основі з дотриманням основоположних прав і свобод"
Посли країн "Великої сімки" привітали Центральну виборчу комісію України з виконаною на дострокових парламентських виборах роботою.
Посли країн "Великої сімки" привітали проведення парламентських виборів в Україні. Про це йдеться в заяві дипломатів на сторінці у Twitter.
"Посли G7 вітають проведення парламентських виборів в Україні, які відбулися на конкурентній основі з дотриманням основоположних прав і свобод. Ми вітаємо Центральну виборчу комісію з проведеною роботою. Ми очікуємо рекомендацій від Бюро з демократичних інститутів і прав людини ОБСЄ та заохочуємо до розгляду шляхів їх впровадження", – ідеться в повідомленні.
У "Велику сімку" входять Великобританія, Німеччина, Італія, Канада, США, Франція та Японія.
21 липня українці голосували на позачергових виборах у Верховну Раду. Явка по Україні становила 49,84%.
Вибори відбулися за чинним виборчим законодавством, яке передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. У парламент пройдуть 225 депутатів за списками та 199 – на мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там вибори не відбувалися).
За даними опрацювання 70,49% електронних протоколів із результатами голосування на багатомандатному загальнодержавному окрузі, у Раду проходить п'ять партій: "Слуга народу" (42,68%), "Опозиційна платформа – За життя" (13,04%), "Європейська солідарність" (8,41%), "Батьківщина" (8,03%) та "Голос" (6,17%).
У БДІПЛ ОБСЄ заявили 22 липня, що фінансування парламентської виборчої кампанії "характеризувалося надмірним впливом олігархів", пише "Інтерфакс-Україна". Водночас, за словами голови спостережної місії БДІПЛ Альберта Йонссона, загалом проведення виборів з адміністративного погляду "відбулося успішно" і всіх процедур було дотримано.
Окрім того, у БДІПЛ закликали припинити використання мажоритарної системи на парламентських виборах.