Посол Британії в Україні сказала, що страшенно засмучена у зв'язку зі смертю Гандзюк
Посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф зазначила, що громадська активістка Катерина Гандзюк "із мужністю та гідністю боролася із жахливими ранами".
Відповідальних за напад на громадську активістку Катерину Гандзюк потрібно притягнути до відповідальності. Про це написала у своєму Twitter посол Великобританії в Україні Джудіт Гоф.
"Страшенно засмучена звісткою про смерть Катерини Гандзюк. Вона з мужністю та гідністю боролася із жахливими ранами. Важливо, щоб осіб, винних у цій страшній атаці, було притягнуто до відповідальності", – підкреслила вона.
Гандзюк облили кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк перенесла більше ніж 10 операцій.
У справі Гандзюк було заарештовано ймовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку сірчаною кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.
4 листопада Катерина Гандзюк померла. Поліція перекваліфікувала кримінальну справу, відкриту за фактом нападу, зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство".
Джерела агентства УНН, а також видання ZN.UA повідомили, що у Гандзюк відірвався тромб і це стало причиною її смерті. Офіційних результатів експертизи поки що немає, вони будуть відомі 7 листопада, заявив 5 листопада адвокат Масі Найєм.
Президент України Петро Порошенко, прем'єр-міністр Володимир Гройсман, єврокомісар Йоганнес Ган, посол США в Україні Марі Йованович закликали правоохоронців розслідувати вбивство.
4 листопада адвокат Євгенія Закревська заявила, що передання в суд кримінального провадження стосовно виконавців убивства Гандзюк у його нинішньому вигляді унеможливить притягнення до відповідальності замовників злочину. За її словами, два провадження – СБУ щодо замовників і Нацполіції щодо виконавців – необхідно об'єднати в одне.
5 листопада в Нацполіції повідомили, що кримінальне провадження у справі Гандзюк передали в СБУ, яка займається розслідуванням щодо встановлення замовників злочину.