Посольства Данії, Норвегії та Швеції закликали владу України досягти компромісу з інвесторами в питанні "зелених" тарифів
Лист на адресу міністра енергетики та довкілля Олексія Оржеля й голови комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса підписали посол Данії в Україні Рубен Мадсен, посол Норвегії в Україні Уле Тер'є Горпестад і посол Швеції в Україні Тобіас Тіберг.
В Україні необхідно на законодавчому рівні досягти компромісу в питанні "зелених" тарифів, щоб країна зберегла свою привабливість для інвесторів. Про це йдеться в листі, який підписали посол Данії в Україні Рубен Мадсен, посол Норвегії Уле Тер'є Горпестад і посол Швеції Тобіас Тіберг. Документ надіслали на адресу міністра енергетики та довкілля Олексія Оржеля й голови комітету ВР з енергетики та житлово-комунальних послуг Андрія Геруса, пише "РБК-Україна".
"Ми рішуче закликаємо уряд України та Верховну Раду України якомога швидше знайти за результатами консультацій з інвесторами у ВДЕ (відновлювані джерела енергії. – "ГОРДОН") та іншими зацікавленими особами відповідне і збалансоване рішення, що ґрунтуватиметься на запропонованих проєктах та компромісах та відновить довіру інвесторів, – ідеться у зверненні. – Завдяки відчутним зусиллям уряду Україна отримала понад $8 млрд іноземних інвестицій у галузь відновлюваної енергетики. Однак від початку запуску нового енергоринку в червні нам стало відомо про серйозні занепокоєння з боку скандинавських та інших міжнародних інвесторів у відновлювану енергетику в Україні (ВДЕ) щодо допущення "Гарантованим покупцем" (ГП) прострочення платежів, можливих зворотних змін до законодавчої бази, що регулює ВДЕ, та можливих обмежень компенсації витрат виробників із ВДЕ. Така невизначеність негативно впливає на довіру інвесторів та банків до галузі відновлюваної енергетики України".
Дипломати переконані, що галузь "зеленої" енергетики має розвиватися в Україні й у майбутньому, а для цього потрібен компромісний законопроєкт, який буде враховувати інтереси як держави, так і інвесторів.
"Як ми розуміємо, наразі у Верховній Раді України триває законодавчий процес із пошуку компромісу. Проєкти стимулювання використання відновлюваних джерел енергії важливі для економічного розвитку України, а також для скорочення викидів CO2. Відсутність угоди між українською владою та інвесторами у галузі відновлюваної енергетики може зашкодити не лише залученим інвесторам, але й репутації та здатності України залучати іноземні інвестиції", – ідеться в документі.
Законопроєкт №2543 "Про внесення змін до деяких законів України щодо покращення інвестиційного клімату у сфері відновлюваної енергетики" було зареєстровано у Верховній Раді 6 грудня.
За словами однієї зі співавторок законопроєкту, нардепки від фракції "Голос", члена комітету з питань екологічної політики і природокористування Лесі Василенко, він дасть змогу розвивати "зелену" енергетику, захистить інвесторів і сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості України.
Народна депутатка України від "Слуги народу", член комітету з питань економічного розвитку Людмила Буймістер заявила, що законопроєкт пропонує компроміс у сфері альтернативної енергетики, і з ним згодна більшість учасників ринку.