Постачання американського вугілля в Україну є інструментом стримування впливу РФ – Bloomberg
Контракт з американською Xcoal Energy & Resources на постачання в Україну 700 тис. тонн антрациту гарантуватиме країні енергетичну безпеку й незалежність від Російської Федерації, пише видання Bloomberg.
Постачання в Україну 700 тис. тонн вугілля зі США відбувається в межах угоди, яку адміністрація президента Дональда Трампа оголосила важливим інструментом для підриву впливу Росії на своїх європейських сусідів, пише видання Bloomberg.
Попри те, що Трамп говорить про бажання налагодити стосунки із президентом Росії Володимиром Путіним, його адміністрація вважає, що збільшення експорту американського вугілля, природного газу та нафти необхідне для обмеження впливу Путіна і залежності від російських природних ресурсів.
Видання нагадує, що Україна була залежною від нафти і газу з Росії, а споживання власного енергетичного вугілля неможливе, тому що більшість шахт розташована на підконтрольній бойовикам частині Східної України.
Сьогодні стало відомо, що одна з найбільших енергогенерувальних компаній України "Центренерго" уклала з американською компанією Xcoal Energy & Resources контракт на постачання до кінця 2017 року 700 тис. тонн вугілля антрацитової групи.
Bloomberg у зв'язку з цим нагадує слова Трампа про те, що експорт нафти, вугілля і природного газу є потужною дипломатичною зброєю.
Крім того, заява Трампа перегукується з його передвиборчою обіцянкою зберегти робочі місця у вугільній промисловості США. У компанії Xcoal уже сказали, що постачання енергетичного вугілля в Україну створюватиме і підтримуватиме сотні робочих місць для вугільних шахт Пенсильванії.
Представник компанії також підкреслив, що вугілля США, замінивши вугілля російського походження на теплових електростанціях України, гарантуватиме їй енергетичну безпеку та диверсифікацію.
Дефіцит вугілля на теплостанціях виник через початок товарної блокади окупованих районів сходу України ветеранами АТО з добровольчих підрозділів, які вимагають звільнення заручників. Блокаду поширили і на постачання антрациту з територій, які контролюють бойовики.
16 лютого 2017 року Рада національної безпеки і оборони України доручила Кабінету Міністрів України невідкладно вжити вичерпних заходів щодо нейтралізації загроз енергетичній безпеці України. Серед зазначених заходів – диверсифікація джерел постачання кам'яного вугілля марки антрацит і створення резервів. Також Кабміну доручено забезпечити тимчасове, до повного подолання кризових явищ в енергетиці, припинення експорту з України антрациту.
25 травня міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик повідомив, що в Україну прибула перша у цьому році партія антрациту з Південно-Африканської Республіки. Компанія ДТЕК заявила, що вугілля з ПАР закупила саме вона.