Повернення РФ у G8. Українські дипломати закликали країни G7 "примусити агресора поважати світовий порядок і повернутися до конструктивної поведінки"
У посольстві України у США нагадали країнам G7, що Росія не змінила своєї політики, через яку у 2014 році її було виключено з клубу "Великої вісімки".
Посольство України у США висловило стурбованість припущенням про повернення Російської Федерації у формат "Великої вісімки". Про це українські дипломати повідомили на сторінці дипмісії у Facebook.
"Звертаємо увагу, що Росію позбавили права бути членом цього почесного клубу через незаконну спробу анексії Криму й застосування сили в порушення норм і принципів міжнародного права. Окупація українського півострова триває, ситуація з правами людини невпинно погіршується, агресія РФ на Донбасі продовжується, а сама Росія стрімко віддаляється від принципів і стандартів, які об'єднують членів "Групи семи", – ідеться в повідомленні.
В українському посольстві закликали лідерів країн – членів G7 не відступати від своєї принципової позиції" та "спільними зусиллями примусити агресора поважати світовий порядок і повернутися до конструктивної поведінки".
У G7 входять сім країн: США, Канада, Великобританія, Німеччина, Франція, Італія та Японія.
Росія брала участь у самітах неофіційного клубу найрозвинутіших країн світу з 1997 року. Країни G7 відмовилися від формату "Великої вісімки" в березні 2014 року через анексію Криму.
19 серпня 2019 року на зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним президент Франції Еммануель Макрон заявив, що питання повернення до формату "Великої вісімки" і нормалізації відносин між Росією і ЄС залежить від врегулювання ситуації на сході України.
20 серпня глава Білого дому Дональд Трамп зазначив, що попередній американський президент Барак Обама хотів виходу РФ із "Великої вісімки", але, на його думку, "набагато доречніше" було б залишити РФ у цьому блоці.
21 серпня телеканал CNN повідомив із посиланням на джерело, що Трамп і Макрон домовилися запросити Росію на саміт G7 у 2020 році.
Канцлерка ФРН Ангела Меркель і прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон на пресконференції в Берліні 21 серпня зійшлися на думці, що повернення Росії у "Велику вісімку" було б передчасним.