Президент Європейської бізнес-асоціації Фіала заявив, що призначення людей "з орбіти Коломойського" в АП може призвести до відтоку інвестицій
Призначення президентом України Володимиром Зеленським людей, наближених до бізнесмена Ігоря Коломойського, на основні посади в Адміністрації Президента інвестори не сприймають як гарний знак, заявив президент Європейської бізнес-асоціації та голова інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала.
Подальше призначення главою держави Володимиром Зеленським на посади в Адміністрації Президента людей, які пов'язані з бізнесменом Ігорем Коломойським, може призвести до відтоку інвестицій з України. Про це 22 травня заявив президент Європейської бізнес-асоціації (ЄБА) і голова інвестиційної компанії Dragon Capital Томаш Фіала, пише "Інтерфакс-Україна".
"Чим більше буде серед призначень людей з орбіти Коломойського, тим більше це призводитиме до зростання вартості наших запозичень, тим складніше буде для корпорацій і для уряду залучати гроші і в Україні, і за кордоном", – сказав він.
За словами Фіали, такі кадрові рішення інвестори не сприймають позитивно.
"На жаль, інвестори – за реакціями на єврооблігації та на українську гривню – відреагували на ось ці перші призначення негативно", – сказав він журналістам.
Фіала також зазначив, що призначення екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Айвараса Абромавичуса і екс-міністра фінансів Олександра Данилюка інвестори сприйняли б як гарний сигнал, але вони не отримали головних посад.
Президент бізнес-асоціації скептично поставився до призначення главою АП адвоката Коломойського Андрія Богдана.
"Складно уявити, як людина з орбіти Коломойського, котра займалася зворотним, зараз змінить напрям діяльності на 180 градусів і діятиме не на благо олігархів, а на благо країни", – зазначив він.
21 травня Зеленський призначив свого радника з юридичних питань Андрія Богдана главою Адміністрації Президента. Указ опубліковано на офіційному сайті глави держави.
Посада Богдана в уряді Азарова підпадає під дію закону "Про очищення влади" (п. 5 ст. 2), який наразі на розгляді Конституційного Суду.
21 травня глава АП сказав, що потрапив під закон про люстрацію несправедливо. У Мін'юсті відповіли, що "якщо хтось вважає люстраційний закон несправедливим, це не звільняє від обов'язку його виконувати".
Заступник міністра юстиції України Сергій Петухов повідомив, що відомство звернулося до Адміністрації Президента по роз'яснення щодо застосування закону про люстрацію стосовно керівництва АП. Він не відкидає, що виконання закону про люстрацію можуть вимагати через суд.
Ігор Коломойський – один із найбагатших українців, співвласник групи "Приват". Після Революції гідності у 2014–2015 роках він очолював Дніпропетровську облдержадміністрацію, але через конфлікт із керівництвом держави покинув цю посаду і переїхав за кордон.
У 2012 році студія "Квартал 95", художнім керівником якої був Зеленський, почала співпрацювати з каналом "1+1", співвласником якого є Коломойський.
У листопаді 2018 року бізнесмен заявляв, що він не впливає на діяльність Зеленського. У грудні 2018 року в інтерв'ю засновнику видання "ГОРДОН" Дмитрові Гордону Зеленський заявив, що Коломойський не має на нього ніякого впливу.
У березні 2019 року Коломойський зазначив, що жодної фінансової підтримки Зеленському не надає. У квітні він казав, що повернеться до України в разі перемоги Зеленського на президентських виборах.
В Україну бізнесмен прибув 16 травня.