Прихильники Порошенка під час акції протесту захопили будівлю ДБР, їхнім діям треба дати правову оцінку – Труба
Молодіжна організація партії "Європейська солідарність" провела акцію протесту біля будівлі Державного бюро розслідувань. Протестувальники вимагали припинити "політично вмотивовані переслідування активістів" і заявили, що ДБР діє в інтересах російської ФСБ. Директор бюро Роман Труба сказав, що активісти увірвалися в будівлю ДБР, заблокували в'їзд і виїзд транспорту відомства для впливу на розслідування кримінальних проваджень щодо п'ятого президента України Петра Порошенка.
15 липня молодіжна організація партії "Європейська солідарність" провела в будівлі Державного бюро розслідувань акцію протесту "Гасимо реванш". Пресслужба політсили повідомила, що активісти вимагали припинити "політично вмотивовані переслідування активістів" і заявили, що ДБР діє в інтересах російської ФСБ.
"Директор ДБР Роман Труба діє за вказівкою соратника експрезидента України [Віктора] Януковича – [ексзаступника глави Адміністрації Президента] Андрія Портнова і в інтересах Федеральної служби безпеки Російської Федерації", – заявила лідерка молодіжного крила ЄС Дінара Габібуллаєва.
Однією з вимог активістів була люстрація для директора ДБР.
Труба заявив, що протестувальники, вимагаючи "термінових результатів" розслідування кримінальних проваджень щодо п'ятого президента України Петра Порошенка, захопили будівлю бюро, і закликав дати правову оцінку їхнім діям, інформує пресслужба відомства.
За словами Труби, "окремі учасники" акції вийшли за межі правового поля – прикриваючись депутатським мандатом, увірвалися до приміщення ДБР. Окрім того, протестувальники заблокували в'їзд і виїзд транспорту з бюро, зірвали проведення зустрічі з європейськими міжнародними партнерами стосовно розвитку та посилення ДБР і вимагали від директора бюро "термінових результатів розслідування" або взагалі його скасування.
"Це називається політичний тиск. Серед учасників акції – люди в балаклавах, які принесли у приміщення ДБР вогнегасники. Це втручання в діяльність правоохоронного органу", – підкреслив Труба.
Він зазначив, що ДБР реєструє кримінальні провадження відповідно до вимог Кримінального кодексу, "а не чиїхось політичних уподобань".
"Провадження щодо перетину морського простору – одне з найважливіших для нас. Адже поставити крапку в цьому питанні означає захистити національні інтереси України", – додав директор ДБР.
20 травня Порошенко склав президентські повноваження. Того ж дня ексзаступник глави Адміністрації Президента Андрій Портнов заявив, що подав до Державного бюро розслідувань заяву про злочин, нібито скоєний п'ятим президентом. Ексзаступник глави АП вважає його причетним до державної зради, спроби захоплення державної влади та перевищення влади і службових повноважень. 21 травня слідчі бюро розслідувань відкрили кримінальне провадження стосовно п'ятого президента України.
23 травня Портнов подав до ДБР ще одну заяву – "про відмивання Порошенком украдених в армії коштів через офшорні угоди".
24 травня Портнов повідомив про подання до ДБР третьої заяви проти Порошенка, вона стосується заволодіння телеканалом "Прямий".
27 травня Портнов повідомив, що подав до Держбюро розслідувань четверту заяву проти Порошенка – про спробу узурпації судової влади.
18 червня він заявив, що подав до ДБР п'яту заяву щодо Порошенка – "у зв'язку з фальсифікацією документів про формування у 2016 році коаліції депутатських фракцій та незаконного призначення Кабінету Міністрів". У цій заяві фігурує також спікер Верховної Ради Андрій Парубій.